19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’a Mehmedi Şoku

Sezonun ikinci yarısında kadrosuna eklediği isimler sayesinde küme düşme hattından kurtulmayı başaran Antalyaspor, devre arasından sonra gösterdiği performansın mutluluğuyla yola devam ederken oldukça can sıkıcı bir haber aldı. Akdeniz temsilcisinin kadrosuna yine ara transfer döneminde kattığı isimlerden biri olan Admir Mehmedi’nin sakatlık raporunu açıklayan Kırmızı Beyazlı ekip, oyuncunun sezonu kapattığını duyurmuş oldu.

Sezonu Kapayan

Bu sezon Süper Lig’de çok radikal bir karar alarak bir devrimin ateşini yakan takımlardan olan Antalyaspor, 13 Mart günü oynayacağı Başakşehir maçının hazırlıklarına tam gaz devam ediyor.

Ligin en güçlü ve formda ekiplerinden birine karşı zorlu bir sınav vermesi beklenen Akdeniz temsilcisinde bu çalışmalar devam ederken ara transfer döneminde kadroya katılan Admir Mehmedi’den gelen kötü haber planları ve moralleri bir miktar bozacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz hafta oynanan Sivasspor maçının ilk yarısında sakatlanarak oyundan çıkan ve acılar içinde olduğu görülen Admir Mehmedi ile yapılan tetkikler sonucunda oyuncunun en az 2.5 ay yeşil sahalardan uzak kalacağı açıklandı.

30 yaşındaki oyun kurucunun sakatlığını atlatması, kondisyonunu kazanması gibi faktörlerin tamamı bir araya getirildiğinde futbol deyimiyle 2021/2022 sezonunu kapattığını söylemek yanlış olmaz. Tıp teknolojiyle birlikte artık daha da gelişti ancak Mehmedi’nin yaşı da onun erken iyileşip sahalara dönmesi adına pek yardımcı olacak gibi görünmüyor.

Etkisiz Kalan

Admir Mehmedi’nin ne yazık ki tam anlamıyla kendisinden istenileni en azından şu anlık veremediğini söylemek de yanlış olmaz.

Her ara transfer dönemi oldukça risklidir ve bu dönemde transfer edilen oyunculardan beklentiler genelde takımların o dönemde bulundukları konumla ilintili olur. Örneğin lider Trabzonspor’un Altınordu’dan Enis Destan transferi geleceğe dair bir transfer olduğu için genç oyuncudan şu anlık büyük bir beklenti yoktu ancak Edin Visca’dan beklenen gollerini sıralamasıydı.

Antalyaspor’da kadroya katılan isimlerin transfer edilme amaçlarından en kritiği oyuncuların kısa vade içerisinde de net bir katkı sağlayabilmeleriydi. Bugün gelinen noktada bu katkıyı sağlamak konusunda en eksik kalan oyunculardan birinin Admir Mehmedi olduğunu belirtmek yanlış olmaz.

İsviçreli oyuncu oldukça kaliteli ayaklara ve tabiri caizse kadife gibi bileklere sahip bir oyuncu ancak takıma katkı sağlamak adına geçirmesi gereken uyum süresi biraz daha uzun sürecek. Hele ki bu sakatlıktan sonra Admir Mehmedi’nin dönüşünde nasıl bir katkı sağlayacağını kestirmek daha da zor bir hale gelmiş olacak.

Bu sakatlığın Antalyaspor’da ve Nuri Şahin’in planlarında nasıl bir etki yaratacağını göreceğimiz zaman Mehmedi ile alakalı daha net ifadelerde bulunmak mümkün olacak. Bununla birlikte oyuncu sağlığı her şeyden daha değerli ve Antalyaspor’un da durumu eskisi kadar kritik olmadığı için Mehmedi’nin ekstra telaşlanacağı bir durum söz konusu değil.