19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Antalya’da Bayram Kalabalığı

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında Türkiye’de ve dünyada hızla yayılmaya başladı. Türkiye’nin turizm cenneti olan Antalya’da nisan ayında açılan yaz sezonu bu senecsebebiyle nisan ayında başlamadı. Yurt içi seyahat kısıtlamalarının olması ve yurt dışı uçuşlarının durdurulması Antalya’da sezon açılışı olamadı. Corona virüsünün yayılmasının durdurulmasına rağmen Türkiye’de ve dünyada 1 Haziran tarihi itibariyle kısıtlamalar kaldırılmaya başlandı.

1 Haziran tarihinden sonra da Antalya’da geç de olsa turizm sezonu açıldı. Yerli turistlerin Antalya’ya tatile gelmesi ile otel ve tatil köyleri de hizmet vermeye başladı. Yurt dışı uçak seferlerinin de başlaması Antalya’ya yabancı turistlerin gelmesini sağladı. Kurban Bayramı tatilinde ise Antalya corona virüsü öncesi günlerine dönüş yaptı.

Yüksek Sıcaklık ve Nem

Antalya’da otel ve tatil köyleri ile plajlarda denizin keyfini çıkaran kişiler covid 19 yokmuş havasındaydılar. Corona virüsü tedbirlerinin başında yer alan maske ve sosyal mesafe kurallarının unutulduğu Antalya plajlarında boş yer bulmak imkiansızdı. Hava sıcaklığının 35 derece ve nem oranının yüzde 80 olması tatilcileri plajlara akın ettirdi. Hava sıcaklığının yüksekliği ve yüksek nem plajlardaki kişilerin maske ve sosyal mesafeyi göz ardı etmesine neden oldu.