28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYA TAKIMLARININ KALECİLERİ

Antalya futbol takımlarından TFF3. Lig’ de mücadele eden Alanya Kastelspor ‘ un kalesini 27 yaşındaki Onur Behiç Özalgan koruyor.

TFF 2. Lig ‘den Serik Belediyespor ‘un kalesini ise 26 yaşındaki İbrahim Demir koruyor.

Süper lig de yer alan Antalyaspor’ da 34 yaşındaki tecrübeli kaleci Ruud Boffin kaleyi koruyan isim.

Bir başka Süper Lig takımı olan Alanyaspor ise 35 yaşındaki Marafona ve 37 yaşındaki tecrübeli isim Serkan Kırıntılı takımın kalesini koruyan isimler.

ALANYA KESTELSPOR‘UN KALECİSİ ONUR BEHİÇ ÖZALGAN

Alanya Kestelspor TFF3. Lig’ de mücadele eden takım 22 puan ile lig de 11. Sırada yer alıyorlar.

Takımın kalesini ise 27 yaşındaki Onur Behiç Özalgan koruyor. Futbol kariyerine Kocaelispor alt yapısından başlayan tecrübeli isim sırası ile Derince Bld Alt, Körfez SK Alt, Nevşehir Bld ve son olarak da Alanya Kestelspor TFF3. Lig’ de bu sezon takımının kalesini koruyor.

Alanya Kestelspor ile TFF3. Lig’ de bu sezon 18 lig maçının da tamamın da 90 dakika sahada olan 27 yaşındaki Onur Behiç Özalgan kalesinde 21 gole engel olamadı.

SERİK BELEDİYESPOR’UN KALECİSİ İBRAHİM DEMİR

TFF 2. Lig’ de mücadele eden Serik belediye spor ‘un kalesini 26 yaşında ki İbrahim Demir koruyor.

Bu sezon Serik Belediye Spor’ da İsmail Cengiz ile beraber kaleyi koruyan iki isim kale de 27 gole engel olmadılar.

İbrahim Demir 12 lig maçında kalede olurken 14 gole engel olamayan kaleci bu sezon sonunda kulübü ile sözleşmesi de sona erecek.

7 lig maçında kaleyi koruyan 25 yaşındaki İsmail Cengiz ise kalesinde 9 gole engel olamayan kaleci 1’ de kırmızı kartı var. 25 yaşındaki kalecinin de sözleşmesi sezon sonun da 2022 Haziran’ da sona erecek.

ANTALYASPOR’DA KALE RUUD BOFFİN’E EMANET

Kırmızı beyazlı takım süper lig ekibi Antalyaspor’ da uzun yıllardır kalesini koruyan 34 yaşındaki tecrübeli kaleci Ruud Boffin 30 Haziran 2022 ‘de takımı ile sözleşmesi sona erecek.

Bu sezon Süper lig 20 lig maçının da tamamın da 90’ dakika sahada olan kaleci kalesinde ise 31 gole engel olmadı.

1,96 boyunda ki Belçikalı kaleci Ruud Boffin aslında bir yerde de kariyer sonuna gelmiş durumda.

Kariyerine Belçika da STVV Altyapısında başlayan Ruud Boffin kariyerinde PSV Eindhoven, West Ham gibi takımlar da boy gösteren kaleci Süper lig de Eskişehir ile de forma giymişti.

ALANYASPOR’DA KALE TECRÜBELİ İSİMLERE EMANET

 

Süper lig de 29 puan ile 10. Sırada yer alan Alanyaspor’ da kelesi tecrübeli iki isme emanet edilmiş durumda.

17 lig maçında kalede olan 37 yaşındaki tecrübeli isim Serkan Kırıntılı takımın kalesini koruyan ilk isim. 37 yaşındaki Serkan Kırıntılı Alanyaspor’ da kalesinde 30 gole engel olamazken 2 de sarı kartı var.

37 yaşındaki kaleci de kariyerinden Adanaspor Alt yapısından yetişirken Fenerbahçe gibi büyük takımlarda da forma giyen kaleci 2022 yılı sonun da sözleşmesi de biterken kariyer sonuna doğru yaklaşıyor.