19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYA TAKIMLARI ZİRAAT TÜRKİYE KUPASI’NDA YOLUNA NASIL DEVAM EDİYOR

Ziraat Türkiye Kupasın’ da Antalya futbol takımları arasında turnuvaya katılan takımlar TFF 3. Lig’ de mücadele eden Alanya Kastelspor, TFF 2. Lig ‘den Serik Bld, Süper Lig’ de mücadele eden Antalyaspor ve Alanyaspor bu sezon elemelere katılan takımlar oldular.

Şuan da ise Ziraat Türkiye Kupasına 5. Tur sonun da yoluna devam eden takımlar ise Antalyaspor ve Alanyaspor oldu.

ALANYA KESTELSPOR 4. TUR’DA ELENDİ

Alanya Kestelspor Ziraat Türkiye Kupasına 4. Turda veda ettiler. Ziraat Türkiye Kupasına 2. Turda katılan Alanya Kestelspor ilk maçında kendi sahasında karşılaştığı Bursa Yıldırımspor’ u 2 – 0 ‘Lık skor ile mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupasına adını bir üst tura yazdırdılar.

Alanya Kastelspor 3. Tur ‘ da ise rakibi Balıkesirspor ‘u da 2 – 0’ lık skor ile mağlup ederek Ziraat Türkiye Kupasın ‘ da 4. Turda Süper lig ekiplerinden olan Kasımpaşa ile eşleştiler. Kasımpaşa karsısında sahadan 5 – 0’ lık skor ile mağlup olarak ayrılan Alanya Kestelspor Ziraat Türkiye Kupasına veda etmiş oldular.

SERİK BELEDİYESPOR 2 TUR DEVAM EDEBİLDİ

Ziraat Türkiye Kupasın’ da Serik Belediyespor 3. Tur’ dan katılan takım Pazarspor ‘u 7 – 0 ‘Lık skor ile mağlup ederek adını kupa’ da bir üst tura yazdırmış oldular.

Serik Belediyespor Ziraat Türkiye Kupasın’ da 4. Tur maçında Adana Demirspor ‘a konuk oldukları karşılaşmada sahadan 5 – 0 ‘ lık skor ile mağlup olarak Kupa’ dan elenmiş oldular.

ANTALYASPOR VE ALANYASPOR KUPADA

Alanyaspor Süper Lig’ de mücadele eden takım Ziraat Türkiye Kupasına 4. Tur ‘ da katılan takım ilk maçında Alanyaspor kendi sahasında konuk ettikleri TFF 3. Lig ekiplerinden olan Osmaniyespor ‘u 6 – 0 mağlup ederek adını bir üst tura yazdırmış oldular.

Ziraat Türkiye Kupasın’ da 5. Tur maçında Alanyaspor kendi sahasında konuk ettikleri TFF 3. Lig takımlarından olan Mardin 1969 ile karşı karşıya gelen takım K. Babacar’ ın 3 gol kaydettiği karşılaşmada rakibini 5 – 0 ‘ lık skor ile galip ayrılan Alanyaspor adını çeyrek finale yazdırmış oldular.

Antalyaspor ise Ziraat Türkiye Kupasına 3. Turdan başlayan takım ilk maçında TFF 2. Lig ekiplerinden olan Diyarbekirspor ‘u 5 – 0 mağlup ederek adını bir üst tura yazdırmış oldular.

Ziraat Türkiye Kupasın’ da 4. Tur maçında ise Antalyaspor kendi sahasında TFF 2. Lig ekiplerinden olan Amed Sportif ile karşılaşan kırmızı beyazlı takım sahadan 4 – 0 ‘ lık skor ile sahadan galip olarak ayrılarak bir üst tura çıktılar.

Antalyaspor Ziraat Türkiye Kupasın’ da 5. Tur maçında ise Süper Lig ‘in Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ile eşleştiler.  Karadeniz ekibi GZT Giresunspor ‘u 2 – 1 ‘ lik skor ile mağlup ederek adını çeyrek finale yazdırdılar.