28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalya Takımlarının Gol Kralları

Bu sezon her ikisi de Süper Lig’de tozu dumana katan Antalya takımlarının ikisi de gerçekten göz kamaştırıcı işler çıkardı ve gelecek sezonlara dair taraftarlarına umut dağıttılar. Bununla birlikte Antalyaspor’da Haji Wright’ın ligin son dönemindeki inanılmaz performansı da lige damga vururken, Alanyaspor tarafında daha çok takım halinde gole gidildiğini ifade etmek mümkündü.

Bombacı Haji Wright

Bu sezon Süper Lig’in Trabzonspor’un erken bir şekilde şampiyon olacağını göstermesiyle birlikte çok farklı iki devre halinde oynandı denebilir.

Bu noktada Trabzonspor’un taçlandırdığı şekilde Anadolu takımlarının inanılmaz işler çıkardığı ortadaydı. Konyaspor, Alanyaspor, Antalyaspor gibi takımlar ligin en iyi performans gösteren ekipleri haline gelirken bu ekiplere Giresunspor, Hatayspor gibi teknik direktör takımı olarak nitelendirilen takımlar da eklendi.

Tüm bunlarla birlikte sezonun en flaş ekiplerinden biri Antalyaspor’du. İlk devrede beklentilerin çok altında kalan Nuri Şahin’in takımı, ikinci devrede şahane bir performans ortaya koydu. Kırmızı Beyazlı takımın ilk yarıda beklentilerin çok altında kalan ve hatta futbolculuğu dahi sorgulanan ismi Haji Wright ise bu dönemde yaşanan değişmenin en büyük kanıtlarından biriydi.

Birleşik Amerikalı golcü üst üste gol attığı maçlarda takımına pek çok puan kazandırmayı başarırken bu performans ona 2022’nin son aylarında oynanacak Dünya Kupası’nda da kapıları açtı. Amerika Birleşik Devletleri ve Liberya Milli Takımlarında forma giyme şansı bulunan oyuncunun bu iki ülke arasında yapacağı tercih merakla bekleniyor.

Eski Dostu Takımı Destekledi

Bir diğer Antalya temsilcisinde, Alanyaspor’da ise bir oyuncudan daha çok pek çok oyuncunun eşzamanlı iyi performansları söz konusuydu.

Turuncu Yeşilli takımın sezonun ilk haftalarında kiralık olarak kadrosuna kattığı eski oyuncusu Emre Akbaba takımın en çok gol atan ismi oldu. 37 müsabakada attığı 13 gol ve katkı sağladığı 6 golle toplamda 19 gole direkt etki eden 29 yaşındaki On Numara adına işler oldukça yolundaydı.

Bununla birlikte Alanyaspor’da asıl dikkat çeken performans asist konusundaydı. Takımın simge oyuncusu Efecan Karaca, 40 maçta 15 asist üreterek ligin ve takımının en çok asist üreten oyuncusu olurken, Tayfur Bingöl de 10 asistle tecrübeli takım arkadaşına destek oldu.

Bu sezonun başında kadroya katılan Joao Novais de verdiği 8 gol pasıyla oldukça önemli bir katkı sağladı. Bununla birlikte yine sezon başında kadroya katılan golcü oyuncu Famara Diedhiou’nun da Alanyaspor‘da 29 maçta forma giymiş olmasına rağmen 13 gol gibi önemli bir katkı sağlamış olması oldukça değerliydi.

Her iki Antalya temsilcisi de kendileri adına oldukça değerli sezonlar geçirdiler. Gelecek sezonlara dair olarak taraftarlarına da ümit veren Antalya takımlarının bu performansı aynı zamanda Anadolu takımlarının yükselişinin de kanıtlarından biriydi.

Tüm bunlarla birlikte asıl süreç bundan sonra başlayacak gibi görünüyor.