19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Kadrosunu Verimli Kullanmayı Başardı

Fraport TAV Antalyaspor, Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda tarihi bir performans sergileyerek çok başarılı bir sezon geçirdi.

Kırmızı beyazlı Akdeniz temsilcimiz Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’na, bir önceki sezondan beri takımın teknik direktörlük koltuğunda oturan tecrübeli isim Ersun Yanal ile başlamıştı.

Buna karşın teknik direktör Ersun Yanal, tecrübesinden beklenen yüksek performansı sahaya yansıtamayınca Fraport TAV Antalyaspor günlerini noktalamak zorunda kaldı. Bu ayrılığın ardından beklenti, kırmızı beyazlı takımın başına çok daha tecrübeli bir teknik direktörün geçmesi yönündeydi. Ortaya atılan birçok farklı ismin yerine çok sürpriz bir karar veren Fraport TAV Antalyaspor yönetimi, herkesi ters köşeye yatırdı.

Yönetim Kurulu kararıyla birlikte Antalya temsilcimizin teknik direktörlük koltuğuna aynı zamanda futbol takımımızın kadrosunda bulunan Nuri Şahin getirildi.

Böylece Türk futbolunda kariyeriyle en zirvede olan isim Nuri Şahin, Liverpool, Real Madrid ve Borussia Dortmund başta olmak üzere muhteşem tecrübelerini futbolcu arkadaşlarına aktarmak için sırtına teknik direktörlük ceketini giydi.

Bu ceketi sırtına geçirip kulübede teknik direktörlük günlerine başlayan genç çalıştırıcı her ne kadar ilk günlerde istediklerini sahaya yansıtamasa da sonları adeta fırtına gibi esti.

Fraport TAV Antalyaspor takımımız onun yönetiminde Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nun son 16 haftasında tek bir mağlubiyet bile almazken kulüp tarihindeki birçok rekoru da kırdı.

Bu başarıda aslan payı hiç şüphesiz teknik direktör Nuri Şahin’de idi ancak futbolcuların gösterdiği çaba ve adanmışlığın da yeri çok büyüktü.

Antalyaspor Tecrübesiyle Fark Yarattı

Teknik direktör Nuri Şahin önderliğindeki Fraport TAV Antalyaspor’un Spor Toto Süper Lig 2021 – 2022 Ahmet Çalık Sezonu’nda yakaladığı başarılı çizgide, kırmızı beyazlı formamızın kalesinde devleşen Ruud Boffin’in etkisi büyüktü.

Belçikalı file bekçisi bu sezon formamızı giydiği maçların hepsine ilk 11’de başlayarak hem teknik direktörümüz Nuri Şahin’in hem de Ersun Yanal’ın değişmez tercihi oldu.

Ruud Boffin, tamamı ilk 11’de olmak üzere tam 37 karşılaşmada 3330 dakika kalemizi korudu ve aldığı bu dakikalarla takımın en çok süre alan ismi olarak öne çıktı.

Belçikalı file bekçisinin ardından yine en tecrübeli oyuncularımızdan biri olan Güray Vural da değişilmezlerden olmayı başardı. Tamamı ilk 11’de olmak üzere 36 karşılaşmada sahaya çıkan Güray Vural, bu süreci 1 gol 6 asistlik katkıyla bitirdi.

Antalyaspor Gençlere Güvendi

antalyaspor

Spor Toto Süper Lig’de bu sezonun Antalya takımımız için en güzel olayları ise genç futbolcularımız Bünyamin Balcı ve Doğukan Sinik’in kendilerini gösterme fırsatları bulmalarıydı.

Bünyamin Balcı henüz 21 yaşında, 31 maçta ilk 11 olmak üzere tam 34 karşılaşmada 2740 dakika süre alarak sezonun yıldızlarından oldu.

Diğer taraftan hücum bölgesinin vazgeçilmezlerinden Doğukan Sinik ise teknik direktör Nuri Şahin’in güvenini 32 maçta kazandı ve sahaya sürüldü. Bu iki yıldız adayı ile birlikte Gökdeniz Bayrakdar da 29 maçta 935 dakika alarak gelecek sezon öncesi iyi sinyal verdi.