1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalya Kepez’de Yüzmeye İlgi Büyük

Antalya Kepez İlçe’sinde Kepez Belediyesi Spor Kulübü yaz için çocuklara yönelik olarak yaz spor okulları açtı, en büyük talep ise yüzme sporuna yönelik oldu.

En büyük Antalya ilçesi olan Kepez Belediyesi Spor Kulübü her yıl olduğu gibi bu yıl da gençlere spor imkanı sunuyor.

Antalya Kepez’deki Antrenmanlar 3 Temmuz’da Başlıyor

İlk antrenmanların 3 Temmuz Pazar günü başlayacağı yaz spor okullarına kayıtlar devam ederken Kepez Belediyesi Spor Kulübü’nden yapılan açıklamaya göre her 3 başvurudan biri yüzme branşına yönelik oluyor. Bu sene 7 bin civarında bir başvuru bekleyen Kepez Belediyesi, geçmiş yıllardaki tecrübelerini de dikkate alarak 2 bin 500 kişiye yüzme kursu verebilecek şekilde kendini ve tesislerini hazırlamış durumda. Antalya ilinin tek tam olimpik yüzme havuzunu bünyesinde bulunduran Kepez Belediyesi Spor Kulübü, kulübün sutopu ve yüzme takımlarının antrenmanlarını yaptığı Varsak’taki Adnan Menderes Olimpik Yüzme Havuzu’nu bu senenin öğrencileri için hazır hale getirdi.

Olimpik havuz standartlarına uygun olarak bir havuzun 50 metre uzunluğuna, 25 metre en genişliğine sahip olması ve derinliğinin de en az 2 metre olması isteniyor. Ayrıca suyun sıcaklığının da 25 ile 27 C olması gerekiyor. Antalya’da bu kriterleri sağlayan tek havuz olan Adanan Menderes Havuzu bu yaz da deneyimli hocalar eşliğinde her şeyiyle hizmete hazır hale getirildi. Olimpik havuzun derinliği bazı veliler için soru işareti olsa da senelerdir bu hizmete çocuklara veren Kepez Belediye Spor Kulübü’nde alanında uzman pedagoji eğitimi almış yüzme hocaları istihdam edilmektedir. Her yaz olduğu gibi bu yaz da çocuklarınızı Kepez Belediyesi Spor Kulübüne güvenle emanet edebilirsiniz.

kepezzz.jpg (1000×498)

Yüzmeden başka futbol, basketbol, voleybol, hentbol, okçuluk, jimnastik, güreş, tekvando ve tenis branşlarında da kurslar açılmış olmakla birlikte bu sene de en fazla talep şimdiye kadar yine yüzmeye oldu. Kulüp Başkanı Hakan Çatal ”Yüzme derslerinde başarılı olan öğrencilerimizi, yüzme ile sutopu takımlarımızın altyapısına kazandırıyoruz. Yüzme dersi almaya gelenlerin yüzde 90’ından fazlası Kepezlilerden oluşuyor.” açıklamasında bulundu. En küçüğü 5 yaşında en büyüğü ise 12 yaşında olacak çocuklar için karma seanslara düzenleyecek olan Kepez Belediyesi Spor Kulübü, 12 yaş üzeri olanlar içinse bay ve bayan seansları oluşturacak.

Yüzmenin Faydaları

Vücuttaki bütün kasları çalıştıran tek spor olarak bilinen yüzmenin faydaları saymakla bitmiyor. Kilo kontrolünden kasları güçlendirmeye, stresi azaltmasından vücuda şekil ve esneklik kazandırmaya kadar pek çok faydası olan yüzme ayrıca sağlık için de en faydalı sporlar arasında sayılıyor. Bağışıklık sistemini güçlendirdiği de bilinen yüzme sporu her yaştan insana doktorların sıklıkla tavsiye ettiği bir aktivitedir. Oldukça da yorucu olan bu spor ayrıca geceleri rahat ve düzenli bir uyku uyunmasına da imkan tanımaktadır. Gelecekte iyi birer yüzücü olup olmamaları bir yan da sadece sağlık için bile çocukların küçük yaşlarda yüzmeye yönlendirilmesi gerekir. Kepez Belediye Spor Kulübünü çocukları ve aileleri bu sağlıklı spora teşvik ettikleri için bir kez daha kutlamak gerekir.