1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
corona virüsü

Ali Şafak Öztürk’den Açıklamalar

Lig maçlarının corona virüsü ertelenmesi ile futbol dünyasında ligin durumunun ne olacağı merak ediliyor. Covid 19 ile mücadele eden dünyadaki bütün ülkelerde lig maçları ertelendi ve Belçika başta olmak üzere bazı ülkeler ligi bitirip kaldığı yerden tescil ettiler. TFF ise ligin haziran ayında başlamasının planlandığını ama mayıs sonu yapılacak toplantı ile bu kararın tekrar gözden geçirileceğini açıklamıştı.

Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk de yaptığı açıklama ile lig maçlarının kaldığı yerden tamamlanması gerektiğini ligin bu haliyle tescil edilmesinin adil olmadığını ifade etti.

‘’Maçların Keyfi Seyircili Olması’’

Ali Şafak Öztürk ligde her takımın fikstürünün ve durumunun farklı olduğunu söyleyerek adil olanın ligin sahada bitirilmesi gerektiğini açıkladı. Covid 19’un yayılma hızı ve yarattığı etkiye göre TFF’nun sağlık için en uygun kararı alacağına inandığını da söyleyen Ali Şafak Öztürk gerekirse kalan lig maçlarının yeni sezon başlamadan sıkıştırılmış olarak oynanıp ligin bitirilmesini önerdi.

Antalyaspor Kulübü Başkanı maçların seyircisiz oynanmasının da bir alternatif çözüm olduğunu vurgulayarak maçların keyfinin seyirci ile çıktığını ama sağlık için seyircisiz oynamanın gerekli olabileceğini sözlerine ekledi.