12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Aksu Belediyespor Kulübü

Aksu Belediyespor Güreş’te Türkiye Şampiyonu

Olimpiyat Şampiyonu güreşçi İsmail Ogan’ı Aksu Belediyespor Kulübü güreşçileri örnek almakta ve İsmail Ogan gibi efsane güreşçi olmak için çalışmaktadırlar. Aksu Belediyespor Kulübü’nün Başkanı Mehmet Selvi güreş sporunun Aksu için önemli bir spor dalı olduğunu ve bu sporun gelişmesi için ellerinden geleni yaptıklarını söyledi. Kendisi de baş pehlivan olan Mehmet Selvi Aksu Belediyespor Kulübü olarak hedeflerinin Avrupa şampiyonası ve dünya şampiyonasında derece elde etmek olduğunu söyledi.

Ata sporu olan güreşte Aksu Belediyespor Kulübü’nde güreşçilerin minder güreşinde 70 civarı madalya sahibi olduklarını söyleyen Mehmet Selvi bu başarıya güreşçilerin iki ay gibi kısa bir sürede ulaştıklarını da belirtti. Kulüpte 3 Türkiye Şampiyonu güreşçinin olduğunu da vurgulayan Kulüp Başkanı güreş konusunda duayen hocalarla çalıştıklarını da sözlerine ekledi.

Aksu Belediyespor Ücretsiz

Aksu Belediyespor Kulübü güreş ile ilgilenme isteyen ve güreşçi olmak isteyen gençleri yetiştirmek üzere kaydediyor ve antrenmanlara başlıyor. Farklı spor dallarında 300 sporcunun bulunduğu kulüpte spor malzemeleri sporculara ücretsiz olarak veriliyor. Aksu Belediyespor Kulübünün en büyük destekçisi ise Aksu Belediyesi ve Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin olmaktadır.