19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Wushu Kung Fu Şampiyonası

Wushu Kung Fu Şampiyonası Antalya’da Başladı

Antalya’da 04 Şubat günü Türkiye Wushu Kung Fu Şampiyonası başladı. Antalya’da Kundu bölgesinde bir otelde düzenlenen şampiyonaya Türkiye’nin her ilinden bu spor ile uğraşan 3 bine yakın sporcu katılım sağladı. Şampiyonada katılan sporculara göre Minikler, Yıldızlar, Gençler, Büyükler ve Takımlar kategorileri oluşturuldu ve sporcular kategorilerde yarıştılar.

Şampiyonada yarışılan 3 günde tao branşındaki tüm kategoriler tamamlandı, sanda branşının minikler ile yıldızlar kategorisi tamamlandı. Bu branşlarda dereceye giren sporculara madalyaları takıldı ve 777 madalya taoda yarışan sporcuların kazandığı madalya sayısı oldu. 370 madalya da sanda branşında yarışan sporcuların kazandığı madalya sayısı olurken 3 günde 1147 madalya takıldı. Şampiyona tüm branşlardaki yarışlarla devam ediyor ve 13 Şubat’ta bitecek.

‘’Dünya Şampiyonu Sporcular da Şampiyonada’’

Türkiye Wushu Kung Fu Federasyonunun düzenlediği şampiyona ile ilgili olarak Federasyon Başkanı Abdurrahman Akyüz yaptığı açıklamada şampiyonaya ilginin ve katılımın güzel olduğunu belirtti. Türkiye’nin farklı illerinden gelen sporcular ile katılımın yüksek olduğunu ve bu sporun her kesimden insan tarafından sevildiğini ve yapıldığını anlatan Abdurrahman Akyüz şampiyonaya dünya şampiyonu olan sporcuların da katılımını olduğunu söyledi.