28 Temmuz 2021 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYA’DA OLİMPİYAT VİZESİ İÇİN KOŞULDU

Türkiye Atletizm Federasyonu telefondan turistik ilimiz olan Antalya’da organize edilen Spor Toto uluslararası Türkiye yürüyüş Şampiyonası’nda derece almış olan ve Barajı aşma gösteren sporcuların belli olduğu öğrenildi.

Lokasyon olarak Konyaaltı sahilinde yapılmış olan şampiyonaya toplamda 147 sporcu katıldı. Belarus, Kazakistan, Slovakya, Ukrayna ve Letonya ülkelerinden organizasyona katılan sporcular 2020 yılında düzenlenmesi planlanan ancak tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi sebebiyle 2021 yılına ertelenmek zorunda kalınan Tokyo Olimpiyatlarına vize almak için çetin bir mücadele verdi.

 MİLLİ SPORCULARIMIZIN BAŞARILARI

Milli sporcumuz Salih Korkmaz’ın 1.18.42 ile getirmiş olduğu ve bir sıraya alırken kendisinin de 2 rekorunu geliştirdi. 20000 metre yarışında formda sporcular Şahin Şenoduncu, Abdülselam İmuk, Mustafa Özbek, Serkan Doğan, Oğulcan Polat yarışı barajın altından bitirmiş olma başarısı gösterdiler.

Büyük kadınlarda ise bu coşkuyu yaşayan sporcular Evin Demir, Kader Dost ve Bedriye Tekin isimleri oldular. Songül Koçer, Şükran Ayaz 20 yaş altı kadınlarda, Mazlum Demir, Mustafa Tekdal, Hamza Bayraktar ise 20 yaş altı erkeklerde barajı geçme başarısı gösterirken Şahin Güngör bu alanda şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı.

ORGANİZASYONDA ELDE EDİLMİŞ OLAN DERECELER

Büyük Erkekler

50 kilometre:

1- Marian Zakalnytskyi (Ukrayna) (3.46.28)

2- Ruslan Smolonskis (Letonya) (3.55.00)

3- Valerii Litaniuk (Ukrayna) (3.56.18)

20 kilometre:

1- Salih Korkmaz (1.18.42)

2- Eduard Zabuzhenko (Ukrayna) (1.19.29)

3- Ivan Losev (Ukrayna) (1.20.46)

Büyük Kadınlar

20 kilometre:

1- Mariia Sakharuk (Ukrayna) (1.28.47)

2- Lyudmyla Olyanovska (Ukrayna) (1.29.52)

3- Olena Sobchuk (Ukrayna) (1.30.01)

10 kilometre:

1- Meryem Bekmez (43.23)

20 Yaş Altı Erkekler

10 kilometre:

1- Serhat Güngör (43.01)

2- Mykola Rushchak (Ukrayna) (43.14)

3- Mazlum Demir (44.20)

20 Yaş Altı Kadınlar

10 kilometre:

1- Lizaveta Hryshkevich (Belarus) (48.34)

2- Alzbeta Ragasova (Slovakya) (48.55)

3- Karin Devaldova (Slovakya) (50.15)

18 Yaş Altı Erkekler

10 kilometre:

1- Hayrettin Yıldız (44.58)

2- Mehmet Güngör (46.03)

3- Ayetullah Begce (46.35)

5 kilometre:

1- Valeriia Sholomitska (Ukrayna) (22.41)

2- Elif Nur Özbey (23.50)

3- Ayşenur Buse Günaslan (25.24)