28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ONUR BALKAN GÖĞSÜMÜZÜ KABARTTI

Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları Grand Prix Mediterranean etabı bu kez turistik kentimiz olan Antalya’nın güzide ilçesi olan Alanya’da yapıldı. Yarışta erkekler klasmanında Onur Balkan birinci olurken kadınlar klasmanında bir olan isim ise Hanna Tserakh’idi.

TOPLAMDA 240 SPORCU YARIŞTI

Grand Prix Mediterranean’ın Alanya etabı olan 1.2 Yol Bisikleti Yarışı, Türkiye bisiklet Federasyonu ve Alanya Kaymakamlığı’nın yarı sıra uluslararası bisiklet Birliği’nin vermiş olduğu destekler ile birlikte gerçekleşti.

Kadınlar klasmanında toplamda 90 sporcu 88.000 metre pedal çevirirken, erkekler klasmanında Toplamda 150 sporcu 157000 metre pedal çevirdi.

Yarışlar Okurcalar- Alanya- Gazipaşa etabında yapıldı. Grand Prix Mediterranean’ın Alanya etabı olan 1.2 Yol Bisikleti Yarışı’nda Türk ekiplerinden olan Salcano Sakarya Büyükşehir Belediyesi takımından yetenekli sporcu Onur Balkan birinciliği elde etti.

Aynı ekipten bir başka yetenekli sporcu  Georgios Bouglas ikinci sırayı alırken, Amerika Birleşik Devletleri’nin Wildlife Generation Pro Cycling ekibinden Noah Granigan 3. sırada kendine yer buldu.

Kadınlar klasmanında ise Slav ekibi Minsk Cycling Club takımının formda sporcusu Hanna Tserakh birinciliğe pedal çevirirken, bir başka Minsk Cycling Club sporcusu olan Tatsiana Sharakova ise ikinciliğe pedal çevirmiş oldu.

Üçüncü sıradaki isim ise Cogeas Mettler Look Pro Cycling Team ekibinden yetenekli sporcu Tamara Dronova oldu. Yarışta derece yapmış olan bütün bu Sporcular ödüllerini tören eşliğinde aldı.

ORGANİZASYON HAKKINDA BİLGİ

Grand Prix Mediterranean, Velo Alanya tarafından UCI ve Türkiye Bisiklet Federasyonu yönetmeliği altında düzenlenmektedir. 06 Mart 2021 Cumartesi günü düzenlenmiştir. Grand Prix Mediterranean, Uluslararası Kadınlar Elit UCI Avrupa Turu takvimine 1.2 etkinliği olarak girildi.

UCI puanları, Elit ve 23 Yaş Altı Kadın UCI Dünya ve Avrupa Turu Sıralamasına göre verilmiştir. Kadınlar için Grand Prix Akdeniz ME Yarışı 88,1 km uzunluğundadır.

UCI Pro-Continental ve UCI Kıta Takımlarına, Ulusal temsilciliklere ve ayrıca bölgesel ve kulüp bisiklet takımlarına ev sahipliği yapılmıştır. Kadınlar klasmanı yarışı Okurcalar’da 08: 30’da başlamış ve Alanya’da 11: 30’da sona ermiştir.

Erkekler için Grand Prix Akdeniz ME Yarışı 157,4 km uzunluğundadır. UCI Pro-Continental ve UCI Kıta Takımlarına, Ulusal temsilciliklere ve ayrıca bölgesel ve kulüp bisiklet takımlarına ev sahipliği yapılmıştır.

Okurcalar’da saat 14.00’da başlamış olan yarış, Alanya’da saat 17.00’de sona ermiştir. Grand Prix Mediterranean, Uluslararası Erkekler Elit UCI Avrupa Turu takvimine 1.2 etkinliği olarak girildi.