28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Türkiye’de İlk Futsal Okulu Antalya’da

Türkiye’de bir ilk olan Futsal okulu ile kızlar da futbol eğitimi almaya başladı. Antalya Konyaaltında Futsal Okulu ile kızlar ayrı kategoride futbol ile ilgili incelikleri öğrenerek futbol turnuvalarına hazırlanıyor. Futsal Salon Futbolu Türkiye’de ilk kez düzenlenecek ve futbol meraklısı kız sporcular Futsal Okulu için çalışmalarını yaparken Konyaaltı Sporland Salonu’nu kullanıyorlar. Futbol oynayacak olan kız sporcuları beden eğitimi öğretmenleri Burak Ağlamış ve Ömer Aydın çalıştırıyorlar.

’ Ailelerin desteği şart’’

Beden Öğretmeni Burak Aydın Futsal Okulu ile ilgili olarak şöyle konuştu: ’’Futsal okulu Türkiye’de ilk defa gerçekleştirilen bir çalışma olup futsal futbolun spor salonunda oynanan şeklidir. Futsal’da Antalya’da 3 adet ve Alanya’da 1 adet takım bulunmaktadır. Futsal Avrupa ülkelerinde ve İskandinav ülkelerinde daha geniş yer tutan bir spor dalıdır ve ülkemizde de yeni olarak yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu sporun ülkemizde gelişmesi için ailelerin de çocuklarını desteklemesi gerekmektedir. Şu anda 20 sporcu kızımız bu spor dalı için başvuru yaptı. Bu sayının artmasını diliyoruz’’

Burak Aydın futsalın yurtdışında yaygın bir spor dalı olmasının yanında bazı ülkelerin milli sporun olduğunu ve Türkiye’de de bu spor dalının gelişip yaygınlaşması, sevilen bir spor olması için ellerinden geleni yapacaklarını sözlerine ekledi.

Beden Öğretmeni Burak Aydın da Mart ve Nisan aylarında takımların oluşumunu tamamlanarak önce Türkiye içinde ileri tarihlerde de dünyadaki turnuvalara hazır hale geleceklerini belirtti.