19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Triatlon Meraklılarının Yeni Adresi Alanya Olacak

Kişisel sporlar içerisinde farklı özellikleriyle dikkat çeken Triatlon; ülkemizde de birçok kişinin favorisi! Bu noktada, 30. Alanya Triatlon Yarışları geçtiğimiz gün başladı. Türkiye Triatlon Federasyonu ile Alanya Belediyesi’nin ortaklaşa düzenlediği bu önemli organizasyon sayesinde Triatlon sporunun kalbi Türkiye’de atacak.

Organizasyon 3 Ekim 2021 Pazar Günü Sona Erecek

Organizasyonun ilk günü birbirinden heyecanlı yarışlara sahne oldu. Galip Dere Plajı’nda yıldızlar yarı final kategorisi gerçekleştiriliyor. Bunun yanı sıra, yine ilk günde kadınlar kategorisindeki yarışlar dikkat çekti. Ayrıca, ilk gün; erkek yıldızlar kategorisi ile sona erdi.

  1. Alanya Triatlon Yarışları; şehrin adını dünyaya duyurmasında da önemli bir yere sahip olacak. Alanya; turizm özellikleriyle dikkat çeken bir şehir olsa da spor müsabakalarını da en iyi şekilde gerçekleştireceğini bu organizasyon ile ispat edecek. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; bu organizasyon sayesinde Alanya’nın gelişimi adına önemli bir projeye imza attıklarını ifade etti. Yücel; 2021 yılında 30’uncusu gerçekleşen bu organizasyonun dünyanın farklı ülkelerinden gelen binlerce sporcu için harika bir deneyim olacağını dile getirdi. 41 ülkeden bine yakın sporcunun yanı sıra hocalarıyla beraber toplam 2 bin kişinin Alanya’da ağırlandığını sözlerine ekledi. Yücel; bu organizasyonun 30 yıldan bu yana Alanya’da gerçekleştirilmesinin kendileri adına önemli bir gurur olduğunu ifade etti. Buna ek olarak, organizasyon kalitesini arttırmak adına her geçen gün çalıştıklarını söyledi.
  2. Alanya Triatlon Yarışları; 1 Ekim 2021 Cuma günü yapılacak Paratriatlon Dünya Kupası ile devam edecek. 3 Ekim Pazar günü yapılacak yarışların ardından organizasyon tamamlanacak.

Triatlon Nedir?

Triatlon; kişisel bir spor olmakla beraber bir sporcunun sınırlarını ölçer. Her yaştan insanın bu organizasyonda yer alması mümkündür. Triatlon’u farklı kılan çok sayıda detay bulunuyor. Olimpiyatta yer alan spor kategorilerinde olduğu gibi rekor denemesinin yapılması söz konusu değil! Yarışlar; hava ve zemin şartlarına göre değişebilen farklı dereceler ile sonlanıyor. Buna ek olarak, Triatlon içerisinde yüzme, bisiklet ve koşu olmak üzere üç farklı spor kategorisi yer alıyor.