23 Ekim 2021 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Geleneksel Alanya Triatlon Yarışları Tamamlandı

Geleneksel Alanya Triatlon Yarışları Tamamlandı

Ülkemizin en değerli şehirleri arasında bulunan Alanya; turizmin yanı sıra spor organizasyonlarında da başarılı olduğunu herkese gösteriyor.

  1. Alanya Uluslararası Triatlon Yarışları; şehrin adını tüm dünyaya duyurması açısından öneme sahip bir organizasyondur. Geçtiğimiz günlerde başlayan bu organizasyon; 3 Ekim 2021 Pazar günü sona erdi.

Organizasyonun Son Gününde Neler Yaşandı?

Bu değerli organizasyonun son gününe kısa mesafe yarışları ile başlandı. 20/24’ten başlayarak 70/74’e kadar uzanan farklı yaş gruplarında yarışlar düzenlendi. Hem erkek hem de kadın sporcuların yer aldığı bu yarışlar oldukça heyecanlı idi. Kısa mesafe yarışlarının galibi ise 57 dakika 26 saniye ile bitiş noktasına gelmeyi başaran Gergö Dobi oldu.

  1. Alanya Uluslararası Triatlon Yarışları’nı eğlenceli kılan birçok detay bulunuyor. Kısa mesafe erkek kategorisinde 70/74 yaş aralığında yarışan Ali Bıdı; organizasyonun en yaşlı yarışmacısı oldu. 72 yaşındaki Bıdı; hem enerjisi hem de sempatikliğiyle dikkatleri üzerine çekti.

Ayrıca, kendi kategorisinde 1 saat 32 dakika 12 saniye gibi harika bir derece elde etti. Bir başka deyişle, bu yaşında dahi birinci olmayı başardı. Bunun yanı sıra, 1991 ila 2000 yılları arasında bu organizasyonda yarışmış olan kişiler; 30. Alanya Uluslararası Triatlon Yarışları’na katıldılar.

Türkiye Triatlon Federasyonu Başkanı Bayram Yalçınkaya’nın da aralarında olduğu 21 kişi bu organizasyona yıllar sonra bir kez daha katılma şansına erişti.

Organizasyona önem veren Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; 6 km pedal çevirerek sporculara eşlik etti.

Organizasyonun Son Gününde Dünya Rekoru Kırıldı

Mixed Relay yarışları; 30. Alanya Uluslararası Triatlon Yarışları’nın en dikkat çeken kategorisi oldu. İlk kez 34 takımın birden katıldığı bu yarışlarda dünya rekoru kırıldı. Sonuç olarak, dereceye giren tüm sporculara ödüllerinin verilmesiyle beraber bu değerli organizasyon sona erdi.

Alanya; organizasyon boyunca sporcular ve antrenörleri dahil olmak üzere iki binden fazla kişiyi ağırladı. Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel; şehirlerine gelen insanların buradan memnuniyetle ayrılacak olmalarından duyduğu mutluluğu ifade etti. Geçtiğimiz yıl yapılması planlanan 30. Alanya Uluslararası Triatlon Yarışları; Covid-19 sebebiyle bu yıla ertelenmişti.