28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Rade Krunic Fenerbahçe’de Forma Giymek İstiyor

Fenerbahçe gelecekten bir hayli umutlu! Şu ana kadar Süper Lig’de ve Avrupa’da çıkmış olduğu 16 maçı da kazanan sarı lacivertli takım, eşi benzeri pek görülmemiş bir sezon başlangıcına imza attı. Fenerbahçe’nin hedefi, galibiyet serisini milli aranın ardından da devam ettirmek! Süper Lig’in dokuzuncu haftasında Hatayspor’u konuk edecek olan Fenerbahçe, bu maçı da kazanmayı hedefliyor.

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Fenerbahçe yaz transfer döneminin en hareketli takımı oldu. Kadrosunu çok sayıda oyuncu ile takviye etti. Bu transferler için kasasından 50 milyon Euro’ya yakın bir para çıktı. Başkan Ali Koç, yaz transfer dönemine dair tek pişmanlıklarının ön libero pozisyonu ile ilgili olduğunu dile getirdi. Fenerbahçe, tüm yaz ön libero aradı. Birçok oyuncunun ismi Fenerbahçe ile anıldı. Fakat, beklenen ön libero transferi bir türlü gerçekleşmedi. O dönem ismi Fenerbahçe ile anılan oyunculardan birisi de Rade Krunic idi.

Milan Oyuncu ile Sözleşme Yenilemek İstiyor

Menajer Mirsad Türkcan, Rade Krunic’i Fenerbahçe’ye getirmek adına çok uğraştı. Milan, ilk etapta oyuncuyu Fenerbahçe’ye satmaya sıcak bakıyordu. Sarı lacivertli takımın oyuncu için yapmış olduğu 13 milyon Euro’luk teklif, Milan’a cazip gelmişti. Fakat, teknik direktör Stefano Pioli, oyuncunun gidişine engel oldu. Takdir edersiniz ki, Milan, 2023 – 2024 sezonunda hem Serie A’da hem de UEFA Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmayı hedefliyor. Stefano Pioli, söz konusu hedeflerine ulaşmak adına Rade Krunic’e ihtiyacının olduğunu yönetime söyledi. Yönetim de oyuncuyu Fenerbahçe’ye satma fikrinden mecburen vazgeçti.

Rade Krunic’in Fenerbahçe ile olan sözleşmesi, 30 Haziran 2025 tarihinde sona erecek. Milan yönetimi, oyuncunun sözleşmesini uzatmak istiyor. Oyuncu ve menajeri ile yapılan görüşmelerden şu ana kadar herhangi bir sonuç alınamadı. Milan, oyuncuya yıllık iki milyon Euro garanti ücret ve birtakım başarı bonusları teklif etti. Rade Krunic bu teklife sıcak bakmadı.

Bosnalı Oyuncu Fenerbahçe’nin Teklifini Cazip Buluyor

Daha önce de ifade ettiğimiz gibi Fenerbahçe tüm yaz Milan’ı ve oyuncuyu ikna etmek adına çaba gösterdi. Oyuncuya yıllık 3.5 milyon Euro teklif edildi. Rade Krunic, bu teklife sıcak bakmıştı. Ancak, transfer, yukarıda söylediğimiz sebeplerden dolayı gerçekleşmedi.

Bosnalı oyuncu, Milan’ın kendisi ile sözleşme uzatmak istediğinin farkında! Ancak, yönetimin kendisine yapmış olduğu iki milyon Euro artı bonus teklifini kabul etmeyi düşünmüyor. Milan’dan Fenerbahçe’nin vermeyi taahhüt ettiği yıllık 3.5 milyon Euro’yu istiyor. Milan ise söz konusu parayı vermeye yanaşmıyor. Bu detay, oyuncuyu Fenerbahçe’ye yakınlaştırıyor. Bosnalı oyuncu, Fenerbahçe’nin devre arasında kendisi için Milan’ın kapısını çalmasını bekleyecek. Transferin bu defa gerçekleşmesini istiyor.

Fenerbahçe yönetimi, Milan ile Rade Krunic arasındaki sözleşme görüşmelerini yakından takip ediyor. Bu görüşmelerden çıkacak sonuca göre oyuncu için harekete geçilecek.