28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Montella Milli Takım İle Büyük Performansı Alkış Alıyor

İtalyan teknik adam Vincenzo Montella yönetiminde ilk maçına çıkan Milli Takımımız, deplasmanda Hırvatistan’ı müthiş bir üstünlük kurarak yenmeyi başardı.

Hırvatistan karşılaşması dönüşünde ise Konya da Letonya karşısında 4 – 0 lık galibiyet ile ayrılarak büyük ses getiren Milli takımımız 2 karşılaşmada da aldıkları galibiyetler ile EURO 2024 katılmayı hak ettiler.

HIRVATİSAN KARŞISINDA ORTA SAHAMIZ İLE KAZANDIK

A Milli Futbol Takımımız, teknik direktör Vincenzo Montella yönetiminde çıktığı ilk maçta Hırvatistan deplasmanını zaferle noktaladı.

A Milli Futbol Takımımız EURO 2024 elemlerinde Hırvatistan ile deplasmanda karşı karşıya geldiler.

A Milli Futbol Takımımız deplasmanda Hırvatistan’ı Barış Alper Yılmaz ın tek golü ile 1 – 0 yenerek EURO 2024 için önemli bir avantaj yakaladı.

EURO 2024 Elemelerinde D Grubu nda bulunan A Milli Futbol Takımımız, 6. Maçında Hırvatistan’a karşı yeni teknik direktörü Montella yönetiminde ilk sınavını veren Ay Yıldızlılar, zorlu deplasmanda 3 puanı alarak liderlik koltuğuna oturmuştuk. Hırvatistan’ı Barış Alper Yılmaz ın tek golü ile 1 – 0 yenerek EURO 2024 için önemli bir avantaj yakaladı.

Hırvatistan karşısında İtalyan teknik adam Montella orta alan da Hakan 6 numara gibi değil de Inter de oynadığı gibi biraz daha 8 – 10 gibi öne atarken, İsmail 6 numara çekerek yanlarına da Salih Özcan koyarak o Hırvatistan çok etkili 3 lü hattına geçit vermedi.

HIRVATİS’TAN GRUBUN FAVORİSİYDİ

Hırvatistan, EURO 2024 Elemeleri’nin başında grubumuzun favorisi olarak başlamış olsalar da gelinen noktadan hiç de öyle olmadığını kanıtladılar.

Topa ve tempoya hükmedecek, topu kolay kolay rakibe vermeyecek üç A kalite merkez oyuncusu, yüksek fizikli bir savunma dörtlüsü ve kenar oynama özelliği bulunan diğer merkez oyuncuları bulunuyor. Bununla birlikte Hırvatistan, uzun süredir kanat oyuncusu sıkıntısı çekiyor.

Orsic’in sakatlığı, Perisic’in yaş alması gibi faktörlerle ortaya çıkan bu problem, Hırvatları her şeyi yapabilen bir takım hüviyetinden çıkarıp kendi güçlü yanlarını ortaya koyacak bir futbol modeline zorladı.

Topla bu denli iyi üç merkez oyuncusunun yanına en az bir kanatta da orta saha özellikli futbolcu eklenince, bu takımın oynayabileceği oyun düşük tempolu bir pozisyon oyununa dönüştü.

Top Hırvatistan’da kalacak, takım boyu uzamayacak, rakip kim olursa olsun pasla kırılacak, Kovacic başta olmak üzere göbekteki oyuncuların santrforu destekleyici koşuları kovalanacak ve bu döngü maç boyu devam edecek. Bütün plan buna evrildi.

Ayrıca bu şablon içerisinde verdikleri pozisyonları karşılayacak Livakovic gibi çok iyi de bir çizgi kalecileri vardı.

Bu kadar artıya rağmen Hırvatistan D grubunda 6 karşılaşma sonun da 3 galibiyet ala bildiler.

10 puan da 3. Sırada yer alan Hırvatistan EURO 24 katılma şansları da tehlikede diye biliriz.