19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

İlk ATP Turnuvası’nda Yarı Final Heyecanı

Türkiye Tenis Federasyonu’nun ev sahipliğinde gerçekleştirilen senenin ilk ATP turnuvası Antalya Open’da gerçekleşmeye devam ediyor. Çeyrek finallerin tamamlandığı turnuvada yarı final heyecanı başladı.

Tekli kategoride merkez kortta oynanan ilk maçta 2 numaralı seri başı David Goffin forehand ve returnleri ile güçlü bir performansa sahipken Belçikalı Goffin İtalyan raket Stefano Travaglia’yı 6-3 ve 6-2 yendi.

Bu skorlar sonrasında İtalyan raket Goffin tarafından turnuva dışına itildi. Dünya çapında 16. Basamakta bulunan David Goffin, final yolculuğunda gürcu tenisçi Nikoloz Basilahshvili’yi ise 6-2 ve 6-4’lük setler ile turnuvanın dışında bıraktı.

21 yaşındaki Alex de Minaur ile karşı karşıya gelecek olan Goffin turnuvada adından bahsettiren güçlü isimler arasında yer alıyor. Şimdiye kadar hiç set kaybetmeden yarı finale kadar ilerleyen Goffin, 4 numaralı seri başı Minaur daha önce 2019 yılında İspanya Davis Cup finallerinde karşı karşıya gelmiş ve maç Minaur’un üstünlüğü ile sonlanmıştı.

Goffin ile yapacağı yarı final maçı sorulan Minaur, zor bir maç olacağını Goffin’in güçlü bir rakip olduğunu ve benzer tarzlarının bulunduğunu söylerken Goffin’in bu zeminde oldukça zorlayıcı bir rakip olduğunu ekledi.

Turnuvanın 1 numaralı seri başı Mektic/Pavic tandemi 45 dakika sonunda İtalyan ikili Caruso/Vavassori ikilisini 6-1, 6-1 ile rahat bir şekilde finale çıkmayı başardı.

Çeyrek Finalde Engeli Aşamadı

Turnuvanın favori isimlerinden biri olan dünya çapında 10 numara olan Matteo Berrettini set kaybı yaşamadan çeyrek finale kadar gelmeyi başardı. Çeyrek finalde ise Kazak raket Alexander Bublik ile yaptığı 1 saat 31 dakika süren karşılaşmada 7-6, 6-4 yenildi.

Antalya Open’da Berrettini galibiyeti ile yarı finale ulaşan Bublik ilk sette 5-3, tie-break’de ise 3-1 geriden geldiği karşılamada bir atak yaparak 12 ace ve 6 servis ile 5 puan kazandı. İtalyan Brrettini ise ikinci setin 5. Oyununda servisini kırdırdı ve Antalya’ya çeyrek finallerde veda etmiş oldu.

Çiftlerde Şampiyonu Belli

Antalya Open’ın çiftler ana tablosunda ise Nikola Mektic/Mate Pavic-Salvatore Varuso/Andrea Vavassori ile Ivan Dodlig/Filip Polasek-Jeremy Chardy/Fabrice Martin yarı final karşılaşmalarını oynayan taraflar.

Turnuvanın 1 numaralı seri başı Mektic/Pavic tandemi 45 dakika sonunda İtalyan ikili Caruso/Vavassori ikilisini 6-1, 6-1 ile rahat bir şekilde finale çıkmayı başardı.