12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Grand Prix Alanya Etabı Sona Erdi

Antalya’nın Alanya ilçesinde gerçekleşen Uluslararası Yol ve Dağ Bisikleti Yarışları, Grand Prix Alanya etabı sona erdi. Kazanan isim ise Davide Gabburo oldu. Yarış sonrasında organizasyon hakkında konuşan organizasyon sorumlusu Mustafa Kemal Canfedai, Dünya Bisiklet Birliği’nin izin verdiği Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun gözetiminde Grand Prix Alanya yarışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. 16 ülkeden 29 takım ve 170 sporcu mücadele ettiğini belirtti.

 

Birinci ve Üçüncü İtalya’dan

 

Uluslararası Bisiklet Birliği (UCI), Türkiye Bisiklet Federasyonu ve Alanya Kaymakamlığının destekleri ile gerçekleştirilen Grand Prix Alanya 1.2 Yol Bisikleti Yarışı sona erdi. Yarışlara 16 ülkeden 29 takım ve 170 sporcu katıldı. 170 sporcunun yer aldığı pedal yarışında birinci ise İtalya’nın Bardiani CSF Faizane takımından Davide Gabburo oldu. Yarışta İsviçre milli takımında yer alan Filippp Colombo ikinci olurken Bardiani CSF Faizane takımından Alessandro Tonelli üçüncülüğü elde eden isim oldu. Yarışlarda dereceye giren sporcular tören ile ödüllerine kavuştu.

 

7 Şubat 2021 Pazar günü Grand Prix Gazipaşa etabı, Alanya-Gazipaşa Havaalanı terminali önünde gerçekleşti. 16 ülkeden 29 takım ve 170 sporcunun yer aldığı Grand Prix Alanya UCI 1.2 yol bisikleti yarışında sporcular tam 148 kilometre pedal çevirdi. Alanya’da Şelale Meydanı’nda start verilen yarış, Dim Vadisi boyunca 3 tur atılarak Karayolları önünde tamamlandı.

Amerika Birleşik Devletleri, İtalya, İsviçre, Polonya, Rusya, Beyaz Rusya, Ukrayna, Özbekistan, Cezayir, Sırbistan, Azerbaycan, Kazakistan dahil olmak üzere 16 ülkenin takımlarının katıldığı yarışın birincisi ise İtalya’dan çıktı.

İtalyan Bardiani Csf Faizane takımında yer alan Davide Gabburo Grand Prix Alanya UCI 1.2 yol bisikleti yarışında birinci oldu. Yarışta ikinci İsviçre Milli Takımından Filippo Colombo, üçüncü ise yine İtalyan takımı Bardiani Csf Faizane’den Alessandro Tonelli oldu.

 

Seri 7 Mart’a Kadar Sürecek

Yarış sonrasında organizasyon hakkında konuşan organizasyon sorumlusu Mustafa Kemal Canfedai, Dünya Bisiklet Birliği’nin izin verdiği Türkiye Bisiklet Federasyonu’nun gözetiminde Grand Prix Alanya yarışlarını gerçekleştirdiklerini söyledi. 16 ülkeden 29 takım ve 170 sporcu mücadele ettiğini belirtti.

İsviçre, ABD, Malezya, İtalya’dan takımların organizasyonda yer aldığını dile getirdi. Dünyanın en iyi takımlarının organizasyonda yer aldığını söyleyen Canfedai, serinin 7 Mart’a kadar devam edeceğini daha sonra aynı takımların Gazipaşa, Manavgat, Gündoğmuş’ta da koşacaklarını arada ise dağ bisikleti ile yarışacaklarını söyledi.