19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalya’da Golf Şampiyonu

Golf Mad tarafından Antalya’da 21’incisi düzenlenen Golf Mad Pro-Am Golf Turnuvası’nda şampiyon Jacob Oakley oldu.

 

  1. Golf Mad Pro-Am Tunuvası Sona Erdi

 

Belek Turizm Merkezi’ndeki Carya ve National Golf Kulübünün sahalarında gerçekleşen ve 4 gün süren turnuvada, 19 ülkeden 147 golfçü mücadele etti. Toplamda 37 takımın yarıştığı turnuvada Jacob Oakley şampiyonluğu elde eden isim oldu. Aynı zamanda şampiyon olarak 5 bin avroluk ödülün de sahibi oldu.

 

Turnuvada ikinci olan isim ise Taner Yamaç, Bülent Karataş ve Mihailo Dimitri oldu. Üç isim ikinciliği paylaştı. Takımlar mücadelesinde ise İsmail Akbulak’ın takımı birinci, Martin Wiegele’in takımı ikinci, Savaş Karataş’ın takımı ise üçüncü sırada yer aldı. Regnum Carya Otel’de düzenlenen törenle dereceye girenlere ödülleri verildi.

 

Bekir Kara’dan Açıklamalar

 

Belek turizm merkezinde bulunan Carya ve National Golf Kulübü sahalarında oynanan turnuvada 19 ülkeden 147 golfçü mücadele etti. Toplamda 37 takım galinde 4 gün süren turnuvada sporcular 72 çukurda şampiyonluk için yarıştı.

Organizasyon sorumlusu, Golf-Mad Türkiye direktörü ve National Golf Kulübü Genel Müdürü Bekir Kara, turnuvanın formatının 1 profesyonel, 3 amatör golfçüden oluşan takım oyunu şeklinde olduğunu turnuva başında belirtmişti.

2021 yılında düzenlenen ilk turnuva olma özelliğine sahip olan turnuva pandemiye rağmen yüksek bir katılıma sahip. Bekir Kara, turnuvada Rusya, Almanya, Ukrayna, Avusturya, Romanya ve Slovakya’dan golfçülerin yer aldığını toplamda 50 bin Euro ödülün olduğunu belirtmişti. Turnuvada başarılı ve golf de ünlü isimlerin olduğunu belirtilmişti.

Turnuvaya Ukrayna Golf Federasyonu Başkanı Vitalii Khomutynnik, Ukraynalı ünlü manken ve amatör golfçü Maria Orlova, Türk sporculardan profesyonel golfçüler Taner Yamaç, Ulaş Karataş, Bülent Karataş, Fahrettin Gök ve Turnuva Direktörü Bekir Kara da katıldı. Turnuva 6 Şubat Cumartesi günü düzenlenen bir ödül töreni ile sona erdi.

 

Karşılaşmada birinci ve 5 bin euro’nun sahibi Jacob Oakley oldu.

İkinciliği ise Taner Yamaç, Bülent Karataş ve Mihailo Dimitri paylaştı.

 

Takımlar yarışında birinci İsmail Akbulak’ın takımı,

İkinci Martin Wiegele’in takımı,

Üçüncü Savaş Karataş’ın takımı oldu.