28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Bundesliga’da Şampiyon Belli Oluyor

Almanya Bundesliga’ da sezonun son haftasında lider Borussia Dortmund kendi sahasında Mainz 05’ i mağlup etmesi ya da en yakın rakibi olan Bayern Münih’in Köln deplasmanında puan kaybetmesi halinde şampiyonluğunu ilan edecek.

Bayern Münih ise şampiyonluğu için Köln maçını kazanıp rakibinin kendi sahasında Mainz 05’ e puan kaybetmesini bekleyecek.

Zirvede ki şampiyonluk yarışı ile beraber de alt sıralar da Bundesliga ‘ ya veda edecek olan takım da belli olacak.

ŞAMPİYONLUK GEÇEN HAFTA EL DEĞİŞTİRDİ

Bundesliga’nın 33. Haftasında bitime 1 hafta kala lider değişti. Bayern München lider olarak girdiği haftayı zorlu bir deplasmanda açtılar. 33. Haftada RB Leipzig deplasmanına konuk olan Bayern München karşılaşmanın ilk yarısını 1 – 0 da önde tamamlamasına rağmen sahadan 3 – 1 ‘ lik skor ile mağlup olarak ayrılarak büyük hayal kırıklığı yaşayarak liderliği Borussia Dortmund’ a kaptırdılar.

Aynı hafta da Borussia Dortmund akıllı bir oyun ile ilk yarsını 0 – 0 tamamladığı Augsburg ikici yarıda eksik kalan rakibi karşısında akıllı oyunları ile sahadan 3 – 0 galip olarak ayrılarak son hafta lider olarak girerek bütün ipleri eline alıp son haftaya lider olarak girdiler.

Son haftası nefes kesecek olan iki takımın maçlarında Borussia Dortmund kendi sahasında Mainz 05 ile karşı karşıya gelecek. Mainz iddiası kalmadığı hafta da son 4 maçını da kaybederek kötü bir form ile Borussia Dortmund konuk olacak.

Bayern Minchen ise Köln deplasmanında 3 puan arayacak olan takım geçen haftaki mağlubiyetleri onları şampiyonluktan etmiş ola bilir.

HER İKİ TAKIMIN TARAFTARI SABAHIN ERKEN SAATLERİNDEN BERİ SOKAKLARDA

Bundesliga’da artık son hafta yarışında nefesler tutuldu ve Borussia Dortmund kendi sahasında Mainz 05 ile karşı karşıya gelirken, Bayern Minchen ise Köln deplasmanında olacaklar.

Her iki takım taraftarlarının sabahın erken saatlerinden beri sokaklar da stadyum çevrelerinde özellikle Borussia Dortmund taraftarı kendi sahasında oynayacakları maça büyük bir ilgi var.

Stadyum etrafında bilet arayan taraftarlar bu önemli karşılaşmada tribünlerde olmak istiyorlar.

Avantajın Borussia Dortmund’ da olduğu son hafta ada artık ipleri tamamen eline alan sarı lar kendi sahasında hata yapmadan uzun yıllar sonra şampiyonluğa ulaşacaklardır.

DORTMUND ARTIK MÜNİCH HEGEMONYASINI YIKMAK İSTİYOR

Bundesliga’da Borussia Dortmund’un şampiyon olduğu 2011-2012 sezonunun ardından Bayern Münih hegemonyası yaşanıyor.

Uzun yıllardır şampiyonlukta rakiplerine şans tanımayan Bayern Münih için artık bu yıl işler değişecek gibi.

Son haftada Borussia Dortmund, şampiyonluk ipini göğüslemesi halinde son 10 sezondur zafere ulaşan Bavyera ekibinin serisine son vererek yeni bir tarih yazmak istiyorlar.

KÜME DÜŞME HATTINDA 2. TAKIM BELLİ OLACAK

Zirvedeki yarış kadar alt sıralarda da kümede kalma mücadelesi devam ediyor. Bundesliga’da ligin son sırasında yer alan Hertha Berlin’in küme düşmesi kesinleşmişti.

Son haftada ki karşılaşmalar ile düşen 2. Takım da belli olacak. 17. sırasında yer alan Schalke’ 04 31 puanı bulunuyor. 16. basamaktaki Bochum ve 15. sıradaki Stuttgart ise 32’şer puana sahip. Augsburg ise 34 puanla 14. sırada yer alıyor.

Schalke 04’ ün Leipzig deplasmanın da işi bir hayli zor olacağından büyük olasılık ile bu sezon yükseldikleri Bundesliga dan aynı sezon içinde gene veda eden 2. Takım olacaklar.