12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ATP Turnuvası Şampiyonu Belli Oldu

 

 

Türkiye Tenis Federasyonunun ev sahipliğinde gerçekleşen ve dünya yıldızlarını ağırlayan 2021’in ilk ATP turnuvası Antalya Open’da şampiyon belli oldu. Şampiyon turnuvada 23. basamağındaki Avustralyalı raket Alex De Minaur oldu.

Antalya Open’ın finalinde Kazak tenisçi Alexander Bublik ile oynayan Alex de Minaur, kariyerinin dördüncü ATP şampiyonluğunu elde etti

Alexander Bublik Sakatlandı

 

Antalya Open’ın finalinde Kazak tenisçi Alexander Bublik ile oynayan Alex de Minaur, kariyerinin dördüncü ATP şampiyonluğunu elde etti. İlk sette Alex De Mianur, Alexander Bublik karşısında 2-0 önde iken karşılaşmanın yedinci dakikasında Alexander Bublik sağ ayak bileği sakatlığı nedeni ile karşılaşmadan ayrılmak zorunda kaldı. Bu sonuç ile birlikte Alex de Minaur hükmen galip sayıldı. Ve turnuvanın şampiyonu oldu.

 

Maç bitiminde basın açıklamasında bulundu. Dünya 49 numarası Alexander Bublik, bileğini burktuğu ve hayatının en iyi galibiyeti için adrenalinle maçı bitirdiğini kazandığı için çok şanslı olduğu dil getirdi. Oynamayı denediğini fakat başaramadığını belirtti. Dün 3 saat fizik tedavi odasında olduğunu daha sonraki maçına hazırlanmaya başladığını söyledi. Üçüncü ATP finalinin kendisi için zorlu olduğunu ve kazanamadığını dile getirdi.

 

Turnuvaya Katılmaktan Mutlu

 

Antalya Open’da oynamaktan mutlu olduğunu belirtti. Şampiyon De Minaur ise maç sonrası yaptığı açıklamada, pandemi şartları nedeni ile zor bir dönemden geçildiğini ve bu nedenle turnuvanın yapılmış olmasının bile güzel olduğunu dile getirdi.

Tabii ki normalden çok daha farklı bir ortam olduğunu söyleyen Şampiyon, herkesin kendisine iyi davrandığı otelden kortlara gidip geldiklerini en azından otel çevresinde ve içerisinde biraz zaman geçirme şansı bulduğunu söyledi. Otel çevresinde kısmen özgür olduklarını bu nedenle turnuvanın kendisi için iyi geçtiğini söyledi.

İlk 10 içerisinde yer alma hedefine yönelik sorulara da cevap veren De Minaur, her zaman kendisi için en iyisini yapmaya ve mümkün olan en iyi sonucu almaya çalıştığını belirtti. Gerçekçi olmak gerekirse en üst seviyede tenis oynamaya devam etmeyi ve büyük oyuncuları zorlamayı düşündüğünü dile getirdi.

 

Kupa töreninde sporcuların ödüllerini Antalya Gençlik ve Spor İl Müdür Vekili Turgut Erşan ve Türkiye Tenis Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ayhan Akgül takdim etti.