28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

2021’in İlk Tenis Turnuvası Başlıyor

Türkiye Tenis Federasyonu’nun yaptığı açıklamada 2021 yılının ilk Profesyonel Tenisçiler Birliği (ATP) turnuvası Antalya Open’da 5-13 Ocak 2021 tarihinde düzenleneceği bildirildi. Müsabakanın ön elemeleri 5-6 Ocak’ta yapılacak.

Federasyonu’nun yaptığı açıklamaya göre, yeni yılın ilk ATP turnuvası Limak Arcadia Sport Redort’de yapılacak. Antalya’da düzenlenecek olan müsabakaya dünya tenisinden birbirinden ünlü ve başarılı isimler katılacak. Bu sene covid-19 tedbirleri nedeni ile maalesef ki seyircisiz bir şekilde oynanacak. 2021’in ilk turnuvası olan ATP tenis severler tarafından merakla bekleniyor.

Bu sene yapılacak olan turnuvada dünya 10 numarası olan İtalyan Matteo Berettini’nin 1 numaralı seri başı olarak yer alacağı turnuvanın ana tablosundaki tüm katılımcılar ilk 100’de yer alıyor.

“Türkiye bir tenis ülkesi”

Türkiye Tenis Federasyonu’nun yaptığı açıklama Federasyon başkanı Cengiz Durmuş Türkiye’nin artık anlamı ile bir tenis ülkesi haline geldiğini belirtken 2021 yılının tenis için oldukça hareketli geçeceğini belirtti.

Diğer yandan Antalya’da düzenlenecek olan organizasyon için, “Öte yandan 2021 yılının ocak ve şubat ayları için açıklanan takvimlerde Challenger düzeyinde üç turnuvamız, her hafta ise Antalya’da bir ITF turnuvamız olacak. Ülkemizin ev sahipliği yapacağı birçok turnuva ile teniste 2021 sezonu oldukça hareketli geçecek.” Sözlerini kullandı.

Birbirinden Başarılı Tenis İsimleri Müsabakada Yer Alacak

Bu sene yapılacak olan turnuvada dünya 10 numarası olan İtalyan Matteo Berettini’nin 1 numaralı seri başı olarak yer alacağı turnuvanın ana tablosundaki tüm katılımcılar ilk 100’de yer alıyor.

Erkekler kategorisinde dünya sıralamasında ilk 50’de yer alan toplam 11 sporcu yarışacak. Antalya Open’da yapılacak olan turnuvada dünya 15 numarası Belçikalı sporcu David Goffin, 17 numara ve 9 ATP şampiyonu olan Fabio Fognini de şampiyonluk için yarışan isimler arasında yer alıyor.

Erkekler kategorisinde yarışacak olan 23 numara Alex de Minaur, 24 numara Borna Coric, 28 numara Benoit Paire, 36 numara Jan-Lennard Struff, 37 numara Jannick Sinner da Antalya’da gerçekleşecek olan turnuvada yer alacak olan isimler.

Milli tenisçilerin hepsi organizasyonda şampiyonluk için yarışacak. Yeni tip korona virüs (covid-19) tedbirleri nedeni ile seyircisiz oynanacak olan turnuvanın eleme müsabakaları 5-6 Ocak’ta oynanacak, 7-13 Ocak da ise ana tablo maçları oynanacak. Turnuvanın çeyrek finalini TRT Sport2’den izleyebilirsiniz.