30 Kasım 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’un Tutmayan Transferi

Bu sezon Süper Lig’in Antalyaspor adına akla kara kadar farklı geçiyor ve bu durumda oldukça etkili faktörlerin de olduğunu Antalyaspor’u yakından takip eden tüm futbolseverler biliyor. Kırmızı Beyazlı ekip adına işler oldukça iyi gidiyor ve 8 maçtır devam eden yenilmezlik serisi oyuncular ve teknik ekibe güven veriyor. Öte yandan bu sezon genel olarak transferlerinden iyi verimler alabilen Antalyaspor’da neredeyse hiç katkı sağlayamayan Deni Milosevic’in yarattığı hayal kırıklığının üzüntüsü yaşanıyor.

Karavana

Sezonun ikinci yarısında gösterdiği başarılı performans ve buna bağlı aldığı başarılı sonuçlar sayesinde Süper Lig’de orta sıralara tırmanan Antalyaspor’da Altay ile oynanacak 31’inci hafta müsabakasının hazırlıkları sürüyor.

Kırmızı Beyazlı ekipte Milli Takım görevleri nedeniyle ülkelerinde bulunan veya sakatlığı devam eden oyuncular dışında tüm oyuncular sıkı bir şekilde Altay ile oynanacak müsabakanın hazırlıklarına devam ederken, takımda bir ismin yarattığı hayal kırıklığının üzüntüsü yaşanıyor.

Konyaspor’dan ayrıldıktan sonra Antalyaspor ile 3 senelik sözleşme imzalayan Deni Milosevic‘in gösterdiği performans beklentilerin çok uzağında kaldı. Oynadığı 15 Süper Lig maçının hiçbirisinde gol ya da asist katkısı sağlayamayan 27 yaşındaki Belçika asıllı Bosna Hersekli oyuncu, Konyaspor’da gösterdiği performansın yarısını dahi Antalyaspor‘da gösteremedi.

Bu bağlamda Antalyaspor adına sezonun en büyük hayal kırıklıklarından biri olarak gösterilen Deni Milosevic’in bu durumunun üstesinden nasıl gelineceği merak konusu. Zira bahsedildiği gibi oyuncuyla 3 senelik sözleşme imzalandı ve ilk sezonunda bu kadar büyük bir hayal kırıklığından sonra Milosevic’in nasıl kullanılabileceğine dair kuşkular da her geçen gün daha da artıyor.

27 yaşındaki oyuncunun devre arasında yapılan transferlerle birlikte daha da geriye gitmesi aslında sıkıntının oyuncudan kaynaklandığını gösteriyor. Milosevic sezon başında kendisi transfer edildikten sonra devre arasında bir başka oyuncunun transfer edilmiş olmasından olumsuz mu etkilendi yoksa zaten bu konuda pek bir kaygısı mı yoktu bunu bilmek pek de kolay değil.

Transfer Beklentisi

Öte yandan Antalyaspor’da neyse ki herkes Milosevic kadar ciddi sıkıntılar yaşamıyor ve takım genel olarak gösterdiği performansla göz kamaştırmaya devam ediyor. Bununla birlikte bu ihtişamlı performansın paydaşı olan oyuncular Süper Lig’in büyükleri tarafından ilgiyle takip ediliyorlar.

Antalyaspor taraftarlarının uzun bir süredir merak ettiği konuysa oyunculara herhangi bir teklifin olup olmadığı. Geçtiğimiz günlerde bu konuya açıklık getiren Antalyaspor Başkanı Aziz Çetin, şu an için resmi bir teklifin olmadığını belirtti ve basında yer alan haberlerin dedikodudan ileriye gitmediğini açıkladı.

Öte yandan Antalyaspor Başkanının açıklamalarında dikkat çeken bir diğer detay ise sezon sonuna dair teklif beklentisiydi. Antalyaspor’dan en az 5-6 oyuncuya transfer teklifi gelmesini beklediklerini dile getiren Çetin, bununla birlikte Kırmızı Beyazlı taraftarın müsterih olmasını istedi.

Akdeniz temsilcisinin basında adı geçen oyuncuları nasıl bulduysa bu oyuncuların gitmesi durumunda yeni kaliteli oyuncular bulacağını dile getiren Çetin, taraftarının yüreğine su serpti.