21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’a Uyku Koçu ve Taç Antrenörü

6 sezondur Süper Lig’de mücadele eden ve özellikle son iki sezondur kendisinden beklenen performansı göstermeyi başaran Antalyaspor, teknik direktör Nuri Şahin’in çalışmalarıyla beraber gelecek sezonun parolasını değiştirdi. Gelecek sezonun parolasını şampiyonluk veya en azından ilk 3 olarak belirleyen kırmızı beyazlılar, bu uğurda çalışmalarını sürdürüyor.

Geçtiğimiz gün kırmızı beyazlılar Almanya kampındayken, İngiliz uyku koçu Nick Littlehales nezaketinde futbolculara uyku eğitimi verilmiş idi. Nuri Şahin’in takımı yine gelecek sezona hazırlık kampı kapsamında daha önce taç antrenörleri ile de çalışma sürdürmüş ve bu şekilde de Türkiye futboluna büyük bir değişiklik yaşatmıştı.

Öte yandan altyapıya verdiği desteklerini daha da arttırmak isteyen Antalyaspor’un, bu bağlamda çalışmaları devam ediyor. İlk olarak Antalyaspor A.Ş başkanlığına ardından Antalyaspor Kulüp Derneği başkanlığına seçilen Aziz Çetin, takımın altyapı futbol direktörü Sedat Karabük yönetiminde altyapının git gide güçlendiğini dile getirdi.

Antalyaspor Türkiye İçin Bir İlk Deniyor

Liderlik ve insan performansı alanında beynelmilel boyutta bir uzman olan Dr. Alan Watkins Türkiye Süper Lig ekiplerinden Antalyaspor’un Almanya kampına katıldı. Complete Coherence kurucu ortaklarından ve aynı zamanda CEO’su olan Watkins, Antalyaspor’un teknik ekibi ve futbolcularıyla birebir olarak görüşme yaptı. Kırmızı beyazlıların Almanya’da gerçekleştirdiği son antrenmanı izleyen, izlerken notlar alan ve takımın çalışma ortamını yakınen takip eden uzman, takıma bilgilerini ve çıkarımlarını anlatıyor.

Watkins, sinir bilimi ve tıp eğitimleri alan ayrıca bu sektörde uzun zamandır çalışan aynı zamanda en üst seviye psikoloji bilimi ve immünoloji dalı uzmanlığına sahip. Uzman kariyer boyunca birçok lidere eğitim verdi ve karar alma mekanizmalarını geliştirmelerine katkı sağladı. Futbol konusunda Arsenal’da teknik direktörlük yapan Arsene Wenger ve İngiltere A Milli futbol takımın halihazırdaki teknik direktörü Gareth Southgate’e de eğitim verdi. Futbolcu açısından özellikle Premier Lig futbolcuları, Londra 2012, Rio 2016 olimpiyat sporcuları gibi birçok sporcuya da bireysel koçluk yaptı. Yedi adet de yazılmış kitaba sahip olan Dr. Watkins, dünyanın dört bir yanından 100’ün üstünde firma ile çalışıyor.

Geçtiğimiz gün kırmızı beyazlılar Almanya kampındayken, İngiliz uyku koçu Nick Littlehales nezaketinde futbolculara uyku eğitimi verilmiş idi. Nuri Şahin’in takımı yine gelecek sezona hazırlık kampı kapsamında daha önce taç antrenörleri ile de çalışma sürdürmüş ve bu şekilde de Türkiye futboluna büyük bir değişiklik yaşatmıştı.

Altyapıya Destek Artacak

Kulüp Başkanı Aziz Çetin önderliğinde toplanan Antalyaspor kulübü yönetim kurulu üyeleri, takımın sportif tesisi Hasan Subaşı Tesisleri’nde toplantı düzenlediler. Yönetim kurulu takımın altyapısında mücadele eden futbolcuları toplantı sonrasında izledi.

Toplamda sadece iki kez toplantı düzenleyen yönetim kurulu, altyapıya daha fazla destek verilmesi gerektiğini söyledi. Sonrasında Aziz Çetin, takımın altyapı futbol direktörü Sedat Karabük yönetiminde altyapının git gide güçlendiğini dile getirdi. Bu bağlamda da Sedat Karabük’ten yeni bilgi alan başkan Çetin, yatırımların artacağını ve Sedat Karabük liderliğinde çok daha gelecek vaat edeceklerini söyledi.