19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Ali Emre Babacan Beykoz Belediyesi’ne Transfer Oldu

Antalya şehrini çok sayıda spor kulübü temsil ediyor. Herkesin bildiği gibi Antalyaspor Süper Lig’de yer alıyor. Elde ettiği başarılar ile Antalya halkını gururlandırmaya devam ediyor. Bunun yanı sıra, Alanyaspor’un da Antalya’yı temsil eden bir diğer kulüp olduğunu ifade edebiliriz. Her iki kulübün yanı sıra Antalyaspor bisiklet takımı da katıldığı organizasyonlarda şehrin yüzünü güldüren sonuçlar alıyor.

Antalya; aynı zamanda bir de hentbol takımına sahip! Antalyaspor Hentbol Takımı; geçtiğimiz sezon Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele etti. Hatta, normal sezonda oldukça başarılı bir performans ortaya koydu. Takımın en önemli isimlerinden birisi de Ali Emre Babacan idi. Genç oyuncu; önümüzdeki sezon için Beykoz Belediyesi ile anlaştı.

Ali Emre

Ali Emre Babacan Antalyaspor’a Veda Etti

Beykoz Belediyesi; tıpkı Antalyaspor gibi geçtiğimiz sezon Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde mücadele etti. Sezonu Avrupa potasında tamamlayarak taraftarlarını sevince boğdu. Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde geçtiğimiz sezonun en çok gol atan isminin Ali Emre Babacan olduğunu söyleyebiliriz. Genç oyuncu; 2021 – 2022 sezonunun gol kralı oldu. Bu başarısıyla da birçok kulübün gözdesi haline geldi. Ali Emre Babacan’ı transfer etmek isteyen kulüplerin sayısı bir hayli fazla idi. Oyuncu da Antalyaspor’dan ayrılarak kariyerinde farklı bir sayfa açma fikrine sıcak bakıyordu.

Antalyaspor; geçtiğimiz sezon Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde 670 gol kaydetti. Ali Emre Babacan; söz konusu gollerden 207’sine imza attı. Gol kralı olarak sezonun en başarılı ve dikkat çeken oyuncusu haline geldi. Ali Emre Babacan; sezonun sona ermesiyle beraber kendisine ulaşan teklifleri değerlendirmeye başladı. Söz konusu teklifler arasından Beykoz Belediyesi’nin yapmış olduğu teklifi uygun buldu.

Ali Emre Babacan; daha önce de ifade ettiğimiz gibi önümüzdeki sezon Beykoz Belediyesi’nde forma giyecek. Genç oyuncu; transferinin kesinleşmesinin ardından birtakım açıklamalarda bulundu. Her şeyden önce, Beykoz’u tercih ettiği için çok mutlu olduğunu dile getirdi. Ayrıca, yeni sezon için sabırsızlandığını söyledi. Beykoz Belediyesi’ne ait olma fikrinin mantıklı geldiğini sözlerine ekledi. Takımın oyun planının ve sisteminin ideal olduğunu belirtti. Bu kulüpte başarılı olmaktan başka bir şey düşünmediğini söyleyerek sözlerine son verdi.

Ali Emre Babacan Kimdir?

26 Mayıs 2001 tarihinde dünyaya gelmiştir. Antalya doğumludur. Antalya altyapısından yetişmiş bir oyuncudur. 1.95 boyundadır. 83 kg ağırlığındadır. Sol oyun kurucu olarak oynar. A Milli ve Plaj Milli olma şansını elde etmiştir.

Ali Emre Babacan; her kategorideki başarısıyla öne çıkan Antalyaspor altyapısından yetişmiş bir isimdir. 2018 – 2019 sezonunda A takıma yükselerek Hentbol Erkekler Süper Ligi’nde forma giyme şansını elde etmiştir. Hatta, ilk maçı; 22 Eylül 2018 tarihindeki Beykoz Belediyesi – Antalyaspor mücadelesi olmuştur. 21 yaşındaki oyuncu; geleceğe damga vurabilecek isimlerden birisidir.