19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Yıldız ve Genç Voleybol Takımı Çalışmalarını Sürdürüyor

Voleybol; bilhassa son yıllarda futbolu geçerek ciddi bir popülerlik elde etti. Filenin Sultanları olarak da ifade edilen Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı’nın elde etmiş olduğu başarılar herkesi sevindirdi. Hatta, söz konusu başarılar sayesinde kız çocuklarının voleybola merak sardıklarını söyleyebiliriz.

Antalya sporu denildiği zaman aklınıza yalnızca Antalyaspor ve Alanyaspor gelmemeli! Her iki takım da Süper Lig’de oldukça iyi bir görüntü çiziyorlar. Ancak, Antalya’da futbol dışında farklı sporlara da ilgi duyuluyor. Onlardan birisi de tahmin edebileceğiniz gibi voleybol!

Genç ve Yıldız Takım Yeni Sezona Hazırlık Maçları ile Hazırlanacak

Antalyaspor genç ve yıldız voleybol takımının sporcuları kısa bir tatilin ardından yeni sezon hazırlıklarına başladılar. Haziran ayının son günlerinden bu yana çalışmalarını aralıksız bir şekilde sürdürüyorlar. Hatta, geçtiğimiz günlerde Antalyaspor’un da çalışmalar yaptığı Corendon Airlines Park içerisinde bir antrenman gerçekleştirdiler. Bu sayede, profesyonellik adına ciddi anlamda motive oldular.

Antalyaspor genç ve yıldız voleybol takımlarının yapmış olduğu çalışmalar sırasında tribün merdivenleri ve saha kenarları gibi alanlar da kullanıldı. Bilhassa atletik performans odaklı bir çalışma gerçekleştirildi. Antalyaspor genç takım antrenörü Veysel Gürsoy; hazırlıkların çok iyi gittiğini ifade etti. Antalyaspor futbol takımının kendileriyle tesislerini paylaşmasının önemli bir husus olduğunu dile getirdi. Bu sayede, genç sporcuların aidiyet duygusu kazandıklarından bahsetti.

Antalyaspor genç ve yıldız voleybol takımı; 2022 – 2023 sezonu hazırlıkları kapsamında önümüzdeki günlerde farklı takımlar ile hazırlık maçları oynayacak.

Antalya Filenin Sultanlarının Voleybol Maçlarına Büyük İlgi Gösterdi

Antalyaspor voleybol takımlarının yanı sıra şehirde genel olarak voleybola ciddi bir ilginin olduğundan kesinlikle bahsedebiliriz. Yakından takip edenlerin bildiği üzere Türkiye A Milli Kadın Voleybol Takımı; Milletler Ligi finallerinde mücadele ediyordu. Ankara; söz konusu finallere ev sahipliği yapıyordu. Milli takımımız; çeyrek finalde Tayland ile karşı karşıya geldi. Bu maç; tüm Türkiye’de olduğu gibi Antalya’da da heyecan ile takip edildi. Filenin Sultanları; Tayland’ı 3-1 devirmesini bildi. Bu sayede, kendisini Milletler Ligi yarı finalinde buldu. Antalya şehri de milli takımın bu başarısına çok sevindi.

voleybol

Filenin Sultanları; yarı finalde kadrosunda Paola Ogechi Egonu gibi yıldız bir ismi barındıran İtalya ile karşı karşıya geldi. Antalya halkı; bu maçı da TRT1 ekranlarından izledi. Filenin Sultanları; güçlü rakibi karşısında varlık gösteremedi. Bu yüzden, maçtan 3-0 yenik ayrılarak şampiyonluk hayallerine veda etti. Söz konusu yenilgi; Antalya halkı için de ciddi bir yıkım oldu.

Milli takımımız; Milletler Ligi üçüncülük maçında Sırbistan ile karşılaştı. Tüm Türkiye’nin nefesini tutarak izlediği bu maça Antalya’da da büyük ilgi gösterildi. Filenin Sultanları; son sette ciddi bir direnç gösterdiği bu maçı 3-0 kaybederek turnuvayı dördüncü sırada bitirdi.