1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor’a Zinedine Ferhat Transferinde Antalyaspor Engeli

Alanyaspor, 2022 – 2023 sezonu için takımı güçlendirmeyi amaçlıyor. Transfer çalışmalarına ara vermeksizin devam eden Akdeniz ekibinde gözler Zinedine Ferhat’a çevrilmişti. Ancak Turuncu Yeşilli kulübe Antalyaspor’un rakip olması ile dengeler değişti. Antalyaspor da Cezayirli orta saha oyuncusu için kolları sıvamış durumda. İşte Alanyaspor’un transfer mücadelesine dair merak edilen tüm ayrıntılar…

Zinedine Ferhat, bir süredir Türk kulüplerinin dikkatini çekmeyi başarmıştı. Nimes forması giyen 29 yaşındaki futbolcunun sözleşmesi sona erdi. Bonservisini elinde bulunduran oyuncu için Akdeniz ekipleri karşı karşıya gelmiş durumda. İki ekip de imzayı atmak üzere hummalı çalışma içerisinde.

Zinedine Ferhat Alanyaspor’a Yakın!

Yapılan haberler, Zinedine Ferhat’ın Alanyaspor’a daha yakın olduğu yönünde olsa da Antalyaspor henüz Cezayirli oyuncudan vazgeçmiş değil. 30 Haziran’da serbest kalan 29 yaşındaki futbolcunun profesyonel kariyerine Türkiye’de devam edeceğine kesin gözü ile bakılıyor. Turuncu Yeşilli kulüp, imzayı atmaya son derece yaklaşmışken Antalyaspor’un ortaya çıkması transferi geciktirdi.

Henüz kesin bir anlaşma söz konusu olmasa da Zinedine Ferhat’ın Alanyaspor ile anlaşmaya daha sıcak baktığı konuşuluyor. Kırmızı Beyazlı ekibin çalıştırıcısı Nuri Şahin ise yaptığı açıklamalarda Cezayirli orta saha oyuncusunu kadroya dahil etmek istediğini ifade etti. Akdeniz’de yaşanan bu çekişmenin sona ermesi bekleniyor. Taraftarlar gelecek olumlu transfer haberi için şimdiden heyecanlı.

Zinedine Ferhat Kimdir?

1 Mart 1993 tarihinde dünyaya gelen Zinedine Ferhat, orta saha sağ mevkiinde son derece başarılı. Cezayir asıllı oyuncu Nimes’te forma giyerken 1 Temmuz 2022 tarihinden beri kulüpsüz olarak görüşmeler gerçekleştiriyor. 29 yaşındaki futbolcu şimdiye dek Ligue 2, Ligue 1, Rel Ligue 1, Ligue Professionnelle 1, CAF Şampiyonlar Ligi, Coupe de France, Coupe de la Ligue ve Coupe d’Algerie’de forma giydi.

118 Ligue 2 müsabakasında yeşil sahada oynayan Zinedine Ferhat 12 kez meşin yuvarlağı ağlar ile buluştururken 36 asiste imza attı. Cezayirli sporcu, profesyonel futbol kariyerine Academie FAF’ta başlarken 2011 – 2012 sezonunda USM Alger’e transfer oldu. Ardından 2016 – 2017 sezonu için ise AC Le Havre ile anlaşma sağladı.