12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor Uçuşa Geçiyor

Bu sezon Süper Lig’in ikinci yarısında gösterdiği başarılı performansla birlikte takdirleri toplayan Antalyaspor, ligin en formda takımı ve tüm futbolseverler Kırmızı Beyazlı takımın sahada göstereceklerini merakla bekliyorlar. Bununla birlikte Nuri Şahin gibi dünya futboluna mâl olmuş bir markanın teknik direktörlük koltuğuna getirilmesinden sonra iyiden iyiye ilgi çeken bir takım haline gelen Antalya temsilcisinde bu durum sponsorluk anlaşmalarına da yansıyacak gibi görünüyor. Basından aktarılan bilgilere göre bir havaalanı firması Akdeniz temsilcisiyle yüklü bir sponsorluk anlaşması yapmaya yaklaştı.

Başarının Getirileri

Bu sezon Süper Lig’in ilk yarısında oldukça sancılı süreçlerden geçen Antalyaspor, ligin ikinci yarısına girilirken yapılan başarılı transferler sayesinde oyun politikasını net bir şekilde belirledi ve bu sayede yükselişe geçti.

Ligde 15 maçtır yenilgi yüzü görmeyen Akdeniz temsilcisi, alt sıralardan kurtulduğu gibi Avrupa potasını zorlayabilecek noktalara kadar geldi. Her ne kadar ligin tamamlanacak olması nedeniyle bu hedefi zorlamak adına vakti kalmamış olsa da Antalyaspor’un gösterdiği başarı tüm futbolseverleri oldukça etkiledi ve heyecanlandırdı.

Takım bu kadar başarılı bir performans sergileyince bu başarının mimarı olan Nuri Şahin ve Nuri Şahin’i göreve getirmek konusunda radikal bir karar alan Antalyaspor yöneticileri de alkış topladılar. Bununla birlikte kulübe başarının getirdikleri sadece manevi de olmayacak gibi görünüyor.

Zira bu sezon da kulübün sponsorlarından biri olan bir havaalanı şirketinin gelecek sezon çok daha yüklü bir anlaşmayla Antalyaspor’a destek çıkacağı ifade ediliyor. Bu bağlamda alınan tek bir karar veya bir diğer deyişle oynanan tek bir kumardan gelen getiri gerçekten çok fazla olacak.

Jübile Yaklaşıyor

Öte yandan Antalyaspor’da çok duygusal anların da hazırlığı yapılıyor denilebilir. Sezonun ilk haftalarında göreve getirilen Nuri Şahin takımın aktif oyuncularından biriyken bu göreve getirildiği için statü anlamında tam olarak kuralları karşılayamıyordu.

Nitekim genç teknik adamın ismi oyuncu olarak da isim listelerinde yer alıyordu. Teknik sorumlu olarak görev yapabiliyor olsa da henüz Pro Lisansı olmayan Nuri Şahin, kendisini oyuncu olarak hiç oyuna dahil etmedi.

Bununla birlikte Antalyaspor 37’inci haftada Kasımpaşa karşısında kazanmış olsa da Avrupa kupalarına gitme şansı kalmadı. Ligin 38’inci ve son haftasında kendi sahasında Galatasaray’ı konuk edecek olan Kırmızı Beyazlı ekipte bu nedenle hedefsiz bir şekilde oynanacak maçta Nuri Şahin bir ilki ve aynı zamanda bir sonu gerçekleştirecek.

Teknik direktörlük görevine soyunduktan sonra ilk kez kendisini oyuna alması beklenen Nuri Şahin, son dakikalarda oyuna girerek futbolculuk kariyerine son verecek. Kendi taraftarı önünde yapılacak bu minik seremoniden sonra Şahin adına yeni bir sayfa tamamen açılmış olacak.

Antalyaspor camiası genç teknik direktörüne güveniyor ve onun her anlamda arkasında durmaya devam ediyor. Bununla birlikte Şahin de elinden geleni yapıyor.