12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalyaspor’da Büyük Takas İddiası

Sezonun ikinci devresine kelimenin tam anlamıyla damgasını vuran Antalyaspor, Nuri Şahin ile birlikte tarihe geçtiği rekorlara imza atmış olmanın moralini yaşıyor. Ligde oynadığı son 14 müsabakanın hiçbirini kaybetmeyen Kırmızı Beyazlı ekip tam anlamıyla istim üstünde ve bu gidişatın geriye kalan 2 maçta da devam ettirilmesi hedefleniyor. Öte yandan gelecek sezona dair transfer çalışmalarına da başlayan Akdeniz temsilcisinde sağ bekte forma giyen Bünyamin Balcı’ya Fenerbahçe’nin ilgi duyduğu biliniyor. Basında yer alan haberlere göre Sarı Lacivertli takım başarılı oyuncu için Ozan Tufan’ı takasta kullanmak istiyor.

Avantajlı Anlaşma

Bu sezonun ikinci devresinde Süper Lig’e damga vuran bir performans sergileyen Antalyaspor, devrenin en çok puan toplayan 3 ekibinden biri ve takımın bu performansı taraftarı başta olmak üzere tüm futbol kamuoyu tarafından takdirleri topluyor.

Öte yandan Kırmızı Beyazlı takımın gösterdiği bu performansta etkili olan oyuncularına da transfer teklifleri veya sözlü ilgiler gelmeye devam ediyor. Kadrosuna ara transfer döneminde kattığı oyuncularla alakalı dahi teklifler alan Nuri Şahin’in takımında en çok öne çıkan isimlerden biriyse Bünyamin Balcı.

Nuri Şahin yönetiminde haiz olduğu yetenekleri daha fazla sergileme şansı yakalayan genç oyuncunun uzun bir süreden bu yana Fenerbahçe’nin radarında olduğu biliniyor. Bununla birlikte Sarı Lacivertli takım sağ bek bölgesinde olabilecek en iyi oyunculardan birini kadroya katmayı hedeflerken, Antalya ekibinde de avantaj yaratabilecek bir takas öneriyor.

Basında yer alan iddialara göre Fenerbahçe Bünyamin Balcı’yı kadrosuna katabilmek için Ozan Tufan’ı Antalyaspor’a göndermeyi istiyor.

Kim Daha Kârlı

Bununla birlikte bu anlaşmanın detaylarının ilerleyen günlerde daha fazla netleşeceği tahmin ediliyor. Bu sezonun başında İngiliz temsilcisi Watford’a kiralık olarak gönderilen Ozan Tufan, Ada’da da beklentilerin altında kalan bir performans sergiledi ve ara transfer döneminde Türkiye’ye geri döndü.

Öte yandan oyuncu takımıyla Konyaspor arasında oynanan müsabakadan sonra bir diğer yıldız oyuncu Mesut Özil ile birlikte kadro dışı bırakıldı. O dönemden bu yana çalışmalarına bireysel olarak devam eden 27 yaşındaki oyuncunun takımdan ayrılmasına kesin gözüyle bakılıyor.

Hatırlanacağı üzere Sinan Gümüş de sezon başında kadro dışı bırakılmış ve ara transfer döneminde Antalyaspor’un yolunu tutmuştu. Kırmızı Beyazlı ekibin bu teklife nasıl cevap vereceği de merakla bekleniyor.

Ozan Tufan her ne kadar yetenekli bir oyuncu olsa da çok kötü bir sezonu geride bırakıyor. Öte yandan Bünyamin Balcı Ozan’a göre çok daha genç ve bu bağlamda daha değerli görünüyor. Her şeyin ötesinde sağ bek bulmanın çok zor olduğu bir futbol atmosferinde bir de yerli oyuncu olması Bünyamin’i daha değerli kılıyor.

Bu bağlamda yapılması muhtemel bu anlaşmada iki taraf da avantajlarını ve dezavantajlarını en iyi şekilde belirleyip pazarlığa o şekilde başlayacaklardır.