12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Süper Lig

Antalyaspor Avrupa Yolunda

Fraport Tav Antalyaspor Süper Lig 2019-2020 sezonunda başarılı bir sezon geçiriyor. Ligin ikinci yarısında yükselişe geçen Antalyaspor ligde puan sıralamasında 11. Sırada bulunan futboldaki bu başarısını hentbol branşında da devam ettiriyor. Antalyaspor kulübünün hentbol takımı CIP Travel Antalyaspor Avrupa Kupalarında Türkiye’yi temsil edecek.

Corona virüsü sebebiyle 19 Mart tarihinde hentbol lig maçları ertelenmişti. Covid 19 riskinin dünyada ve Türkiye’de devam etmesi, durdurulamayan bir hızla yayılmasının sonucu olarak hentbol ligi 2019-2020 sezonunu tescil etmişti. Hentbol liginde 4. Sırada bulunan CIP Travel Antalyaspor da ligin tescil edilmesiyle yeni sezonda Avrupa Hentbol federasyon Kupası’nda Türkiye’yi temsil edecek takım oldu.

‘’Gururluyuz’’

CIP Travel Antalyaspor iki yıl üst üste Avrupa’da mücadele edecek ve bu başarısı kulüp tarihinde bir ilk oldu. Antalyaspor Hentbol Şube Sorumlusu Hakan İrban takımın bu başarısı için mutlu olduklarını ve Türkiye’yi temsil edecekleri için de gururlu olduklarını ifade etti. Hakan İrban destekleri için Antalyaspor Kulübü Başkanı ve Yönetim kuruluna teşekkür etti.