19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
2020 yılı

Antalya’da Yeni Tatil Dönemi

 

Corona virüsü 2020 yılı ilk aylarında Çin’den dünyaya yayıldı. Türkiye ve dünyada 220 ülke covid 19 ile mücadele etmeye başladı. Covid 19’un hızla yayılması ile corona virüsü ile hayatını kaybedenlerin sayısı da artmaya başladı. Türkiye’de corona virüsünün yayılmasının önlenmesi için alınan önlemlerden biri de belli günlerde uygulanan sokağa çıkma yasağı ve sahillerin, plajların kapatılmasıydı. Mart ayında yaz sezonunun başladığı Antalya’da corona virüsü önlemleri sebebiyle sezon açılışı da yapılamadı. Oteller, tatil köyleri yaz sezonu açılışlarını yapamadı.

Covid 19’un yayılmasının kontrol altına alınmasıyla 1 Haziran tarihinde yeni normal hayata geçiş yapıldı. Antalyalılar 1 Haziran tarihinden itibaren açılan plaj ve sahillere akın ettiler geç de olsa denizin keyfini çıkarmaya başladılar.

Otellerde Covid 19 Önlemleri

Antalya’da bulunan oteller ve tatil köyleri de tatilcileri ağırlamaya başladılar. Fakat tatil köyleri ve oteller yeni normale göre tatil konseptine geçmek zorundalar. Tatil alanları sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenecek ve hijyen kurallarına dikkat edilecek.

Antalya’da plajlardaki şezlonglar da sosyal mesafeye uygun olarak tekrar düzenlendi ve Antalyalıların hizmetine sunuldu.