12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
Türkiye Kupası

Antalya’da Dostluk Yemeği

Ziraat Türkiye Kupası yarı final maçında Antalya temsilcisi iki takım olan Fraport Tav Antalyaspor ve Aytemiz Alanyaspor karşılaşmıştı. 04 Mart Çarşamba günü Antalya’da oynana maçtan galip ayrılan taraf 1-0 skor ile Aytemiz Alanyaspor olmuştu. Yarı final rövanş maçındaki sonuca göre Ziraat Türkiye Kupasında finale kalan takım belli olacak. Aytemiz Alanyaspor ve Antalyaspor takımından hangisinin finale kalacağının Antalyalı futbolseverler için bir önemi bulunmuyor. Her şartta Ziraat Türkiye Kupasının finalinde bir Antalya takımı bulunacak ve belki de Antalya takımı kupanın sahibi olacak.
Yarı final maçından önce Antalyaspor Kulübü Yöneticileri ve Aytemiz Alanyaspor Kulübü yöneticileri bir yemek düzenlediler ve maç öncesi dostluk yemeği yediler. Bu yemek sahada ve maçta rakip olsa da aslında iki takımın kardeş kulüpler olduğunun göstergesi oldu.

Antalyaspor Başkanı Yemeğe Katılamadı
Dostluk yemeğine Aytemiz Alanyaspor Kulübü Başkanı Hasan Çavuşoğlu ile kulüp yöneticileri katılırken Antalyaspor Kulübü Başkanı Ali Şafak Öztürk sağlık sorunu olduğu için yemeğe katılamadı. Antalyaspor kulübüne temsilen Antalyaspor Kulübü Derneği başkanı Fikret Öztürk katıldı. Yemeğe spor kulüp yöneticilerinin dışında Antalya Valisi Münir Karaloğlu ile Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de eşlik ettiler.