21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Antalya Takımlarının Spor Toto Süper Ligdeki Geçen Sezon Performansları

Geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de mücadele eden iki tane Antalya takımı bulunuyordu. Her iki Antalya takımı da 2021 2022 Ahmet Çalık sezonunda dönem dönem performans düşüklüğü yaşasa da sezon sonu geldiğinde her iki Antalya takımı da sezonu puan sıralamasında ilk 10 sırada tamamlamayı başardı.

Her iki Antalya takımında geride kalan sezonda birçok kez teknik direktör değişikliğine gitti. Alanyaspor geçtiğimiz sezon 3 farklı teknik direktörle çalışırken Antalyaspor ise geride kalan sezonda 2 farklı teknik direktör ile çalışarak sezonu tamamladı.

Alanyaspor 2.021 2022 Ahmet Çalık sezonunda 19 galibiyet elde ederken 7 maçtan da beraberlikle ayrıldı ve 12 maç ise mağlubiyet ile sonuçlandı. Alanyaspor geçen sezon 67 kez fileleri havalandırırken 58 kez ise topu ağlarında gördü. Alanyaspor Spor Toto Süper Lig’de toplamış olduğu 64 puan ile sezonu beşinci sırada tamamlamayı başardı.

Antalyaspor ise 2021 2022 Ahmet Çalık sezonunda 16 maçtan galibiyetle ayrılırken 11 maçta ise berabere kaldı ve kırmızı beyazlı ekip 11 maçta ise mağlup oldu. Antalyaspor geçen sezon 54 kez ağları sarsarken 47 kez ise meşin yuvarlığı filelerinde gördü. Kırmızı beyazlı ekip geçtiğimiz sezon Spor Toto Süper Lig’de 59 puan toplamayı başardı ve yedinci sırada sezonu tamamladı.

 

Antalyaspor Gelecek Sezon İçin Kadrosunu Güçlendiriyor

 

Antalyaspor geçtiğimiz sezon ortasında göreve getirilen teknik direktörü Nuri Şahin önderliğinde takım içerisinde önemli 1 yapılanmaya gitti. Hem genç oyuncular ile hem de tecrübeli oyuncular ile iyice harmanlanmış iyi 1 takım performansı ortaya koyan kırmızı beyazlı ekip bu sezon da genç teknik direktörü yönetiminde transfer çalışmalarına başladı.

  • Geçtiğimiz sezonu İstanbulspor’da geçiren 28 yaşındaki kaleci Alperen Uysal bonservis bedeli ödenmeden Antalyaspor kadrosuna katıldı.
  • Geçen sezon İstanbul başak şehir forması giyen 31 yaşındaki orta saha oyuncusu Soner Aydoğdu Antalyaspor’a transfer edildi.
  • Antalyaspor teknik direktörü Nuri Şahin’in eski takım arkadaşı olan 32 yaşındaki tecrübeli stoper Ömer toprak Bundesliga ekiplerinden werder Bremen’den bonservis bedeli ödenmeden Antalyaspor kadrosuna katıldı.

 

Alanyaspor Gelecek Sezon İçin Kadrosuna Takviyelerde Bulunuyor

 

Alanyaspor ’da daha önce yardımcı antrenörlük yapmış olan 33 yaşındaki İtalyan teknik direktör Francesco Farioli eski takımına bu kez teknik direktör olarak geri döndü. Genç teknik adamın takıma katılması ile birlikte Alanyaspor sezonu Avrupa kupaları kıyısında bitirdi. İtalyan teknik direktör önderliğinde gelecek sezon hazırlıklarına başlayan Alanyaspor transferde de harekete geçti.

  • 19 yaşındaki 10 numara Mert Yusuf Torlak bedelsiz olarak Greuther Fürt 2 takımından alanyaspor’a transfer edildi.
  • 20 yaşındaki orta saha oyuncusu cem çelik menemen spordan Antalyaspor kadrosuna katıldı.
  • Francesco Farioli’nin fatih Karagümrük’te öğrencisi 27 yaşındaki Slovenyalı sol bek Jure Balkovec bedelsiz olarak alanyaspor’a transfer oldu.