28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Altın Madalyalar Akdeniz’de

Antalyaspor Kulübü Derneği başarılı sporcularını altın madalyalar ile ödüllendirdi. Akdeniz sporcuları Akdeniz’de şampiyonluk yaşadıktan sonra şehirlerine geri döndü. Avrupa’dan başarıyla dönen sporcular bağlı oldukları Antalyaspor Kulübü’nün derneği tarafından bir kez daha ödüllendirildi.

Avrupa Açıklarında Şampiyon Yüzücüler

3-5 Haziran 2022 tarihlerinde Portekiz’in Lizbon’a bağlı yarımadası Setubal’da düzenlenen Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası’nda şampiyon olan Antalyasporlu yüzücüler madalya sahibi oldu. 2 Temmuz 2022 tarihinde Antalyaspor Hasan Subaşı Tesisleri’nde gerçekleşen organizasyon aynı zamanda Antalyaspor’un da 56. Yıl dönümüne denk geliyordu. Çifte anlamı olan bu özel günde Antalyaspor Kulübü Dernek Başkanı Emin Kemal Hesapcıoğlu, Kulüp Genel Koordinatörü Cem Manavuşak, Antalyaspor Kulübü Yönetim Kurulu üyeleri Caner Canıtez ve Ersan Göbelek ile ödülleri sporculara takdim ettiler. Dernek Başkanı Emin Kemal Hesapcıoğlu Antalyasporlu milli yüzücülerle gurur duyduklarını söyleyerek şehri ve ülkeyi Avrupa’da temsil eden tüm sporcu ve ailelere tebriklerini dile getirdi. Sözlerine sporculara başarı dileklerini de ekleyen dernek başkanı Emin Kemal Hesapcıoğlu ödül törenini başlattı.

Altın madalya Akdeniz

Portekiz Lizbon Setubal yarımadasında düzenlenen Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası’nda derece yapan Baş Antrenörlüklerini Turgay Demircioğlu’nun yaptığı Avrupa Şampiyonu Emir Batur Albayrak, Avrupa İkincisi Sevim Eylül Süpürgeci, Avrupa üçüncüsü Talya Erdoğan Antalya’da altın madalya ile ödüllendirilirken İtalya’da düzenlenen Len Cup 2 turnuvasın Baş Antrenörlüklerini yine Turgay Demircioğlu’nun yaptığı Poyraz Şan Aşkın, Atakan Ercan, Ahmet Efe Söker, Emre Sarp Zeytinoğlu da milli takım başarılarını yine altın madalya ile taçlandırdı.

Türkiye Yüzme Federasyonu’nun Başarılı İsimleri

Akdeniz ülkeleri Portekiz ve İtalya’da milletimizi temsil eden sporcularımız ve teknik ekibimiz ise şu şekilde:

Kafile Başkanı: Erkan Yalçın

Antrenörler: Burak Bozkurt, Ali Özmen, Turgay Demircioğlu, Mehmet Altunkaya ve Volkan Burak Tuncil

Kadın Sporcular: Azra Aksu, Burcunaz Narin, Doğa Babacan, Ece Yıldırım, Merve Erdemir, Sevim Eylül Süpürgeci, Sudenas Çakmak, Talya Erdoğan ve Tuna Erdoğan

Erkek Sporcular: Atakan Malgil, Emir Batur Albayrak, Kadem Göksu Erdağlı, Muhammed Yusuf Özden, Muharrem Batu Servi, Poyraz Şan Aşkın, Tuncer Berk Ertürk, Umut Yıldırım ve Yağız Efe Arı

Ayrıca Portekiz Setubal’da gerçekleşen Avrupa Açık Su Yüzme Şampiyonası’nda Antalyasporlu şampiyonların yanı sıra millilerimizden gelen diğer başarılar ise şu şekilde:

Kadem Göksu Erdağlı 5km’de 1:07.49’luk derecesiyle Avrupa 3’üncüsü,

Muharrem Batu Servi ve Umut Yıldırım’ın yer aldığı 4x1250m mix bayrak takımı 1:03.53’lük dereceyle Avrupa 5’incisi,

Muharrem Batu Servi 10km’de 1:48.49’luk derecesiyle Avrupa 7’ncisi oldu.

Ülkemiz 2022 Avrupa Gençler Açık Su Şampiyonası’nda 2 altın, 2 gümüş, 2 bronz toplamda 6 madalya ile tamamlayarak turnuvada Fransa’nın ardından 2. Sıraya yerleşti. Türkiye’nin genç yaş (14 – 15) kategorisinde gösterdiği bu başarı Avrupa Yüzme Birliği’nden de büyük övgü topladı. Avrupa Yüzme Birliği yayınladığı yazılı açıklama Türkiye hakkında ufuktaki yeni imparatorluk olarak söz etti.