21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor’un Stadyum Sponsoru Değişti

2016/2017 sezonundan itibaren Süper Lig’e mücadele eden Alanyaspor, performansını git gide arttırarak ilerledi. 2022/2023 sezonu parolasını ise Süper Lig’de ilk 4’e girip Avrupa biletini cebine koymak olarak belirleyen turuncu yeşilliler, bu uğurda iyi bir başlangıç ile sezonu açtı.

2016/2017 ve 2017/2018 sezonunu Süper Lig’de 12’nci olarak bitiren Alanyaspor, daha sonra 2018/2019 sezonunda 9’uncu olmayı başardı. 2019/2020 sezonunda çoğu takım pandemi vesilesi ile performans düşüklüğü sergilerken turuncu yeşilliler başarısını arttıran ekiplerden oldu ve 5’inci olarak sezonu kapattılar. 2020/2021 sezonunda 7’nciliğe gerileyen Alanyaspor, 2021/2022 sezonunda yeniden tarihinin en büyük başarısını yineledi ve Süper Lig’de tekrar 5’inci oldu.

2022/2023 sezonuna da iyi bir başlangıç ile ligi açan teknik direktör Francesco Farioli nezaketindeki turuncu yeşilliler, deplasmanda İstanbul temsilcisi Fatih Karagümrük ekibini 4-2’lik skor ile mağlup etti. Önümüzdeki hafta kendi evinde Beşiktaş’ı ağırlayacak olan Alanyaspor, bu karşılaşmadan puansız ayrılmamak için elinden gelenin en fazlasını yapıyor.

Öte yandan mali açıdan Türkiye’nin ve Süper Lig’in en rahat ekiplerinden birisi olan Antalya temsilcisi, mali açıdan kendisini biraz daha rahatlatacak bir sponsorluk anlaşmasına imza attı. Bu sponsorluk anlaşması sonrasında Alanyaspor’un stadyumunun yeni ismi Kırbıyık Holding Stadyumu oldu.

Stadyumun Yeni İsmi: Kırbıyık Holding Stadyumu

Alanyaspor’un 2022/2023 sezonu için stadyum sponsoru Kırbıyık Holding oldu. 12 Ağustos Cuma günü düzenlenen imza töreninde Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu açıklamalarda bulundu.

Geçtiğimiz birkaç sezon Bahçeşehir Koleji’nin adını taşıyan Alanya Stadyumu’nun isminde değişikliğe gittiklerini söyleyen Çavuşoğlu, ilk olarak Enver Yücel ve oğlu Hüseyin Yücel’e teşekkürlerini iletti. İsim sponsorluklarını değiştirdiğini ilan eden başkan, yeni sponsorları olan Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Kırbıyık ve oğlu Metin Kırbıyık’a ayrıca teşekkürlerin iletti. Başkan Hasan Çavuşoğlu son olarak Corendon Alanyaspor’umuza ve Kırbıyık Holding’e hayırlı olsun dedi ve konuşmasını sonlandırdı.

Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu’ndan sonra cevaben konuşan Kırbıyık Holding Yönetim Kurulu Başkanı Şahin Kırbıyık, Alanya’nın kendi şirketleri için çok değerli olduğunu söyledi. Alanya’ya destek olmak benim için ve firmamız için büyük bir gururdur diyen Kırbıyık, Alanyaspor için bundan sonra da desteğimizi vermeye devam etmeyi umuyoruz diye ekleyerek de konuşmasını sonlandırdı.

Beşiktaş Karşılaşması İçin Çalışmalar Son Hız

Alanyaspor, Fatih Karagümrük karşılaşmasından sonra 2 günlük iznin ardından Süper Lig’in 2’nci haftasında evinde oynayacağı Beşiktaş müsabakasının hazırlıklarına çift antrenmanla başladı ve devam ettiriyor.

Yeşil turunculular ısınma hareketleri ile başladığı sabah antrenmanını klasik olarak pas ve taktik çalışmalarıyla tamamladı. Alanyaspor, akşam antrenmanlarında ise yine klasik olarak ısınma, kuvvet ve pas çalışmaları sürdürdü. Ardından da dar alanda maç yaparak günü kapattı.

Alanyaspor Beşiktaş ile karşılaşacağı maçta galibiyet elde etmek istiyor.