21 Şubat 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor Başkanının Beşiktaş Maçı Öncesi Açıklamaları

Süper Lig’in son yıllardaki en başarılı takımlarından birisi olan Alanyaspor, geçtiğimiz sezonu 5’inci olarak bitirdikten sonra 2022/2023 sezonunun ilk karşılaşmasında da Fatih Karagümrük takımını 4-2’lik skor ile mağlup etmeyi başarmıştı. Bu galibiyet sonrasında da adeta bu 2022/2023 sezonunu da çok başarılı geçireceğini ilan etmiş olan Alanyaspor, Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu’nun açıklamaları ile gündeme geldi.

Hasan Çavuşoğlu ilk olarak 14 Ağustos Pazar günü 21.45’te evlerinde gerçekleşecek Beşiktaş maçı hakkında konuştu. Ardından Çavuşoğlu, Tayfur Bingöl transferi ile ilgili de çarpıcı açıklamalar yaptı. Son olarak da taraftarları tribüne davet eden başkan konuşmasını bu şekilde sonlandırmış oldu.

Kulüp Yönetmek Git Gide Zorlaşıyor

Ağustos ayı bitene kadar transferlerini devam ettireceğini söyleyen Hasan Çavuşoğlu, transferin kolay bir iş olmadığını ve ince eleyip sık dokumak gerektiğini ekledi. İlk olarak transferi söz konusu olan futbolcunun kulübün yapısına uyup uymadığını ve teknik heyetin futbolcuyu isteyip istemediğini dikkat ettiklerini söyleyen başkan, önümüzdeki günlerde eksik bölgelerin tamamen kaybolacağını ekledi.

Takımlarının birinci planının 10 yıl içerisinde sürekli olarak Süper Lig’in en iyi ekipleri arasında bulunması olduğunu söyleyen Hasan, Süper Lig’de ilk 10’da olabilmek bizim parolamız dedi. 2021/2022 sezonunda 5’inci olarak Avrupa biletini kaçıran Alanyaspor, 2022/2023 sezonunda Avrupa yolcusu olabilmek adına ilk 4’e girmek istiyor.

Futbolda yönetici olmanın sürekli olarak zorlaştığını belirten başkan, yayın gelirlerinin azalması karşılığında dolar kurunun yükselmesi ile beraber masrafların artması büyük bir tezat yaratıyor dedi. Sadece kendilerinin değil tüm Türkiye futbolunun kan ağladığını söyleyen Başkan, yabancı futbolcu barındırmanın çok büyük bir yük olduğunu dile getirdi.

Sağ Bek Tayfur Bingöl İçin Görüşmeler Sürmüyor

Beşiktaş ile ilgili de konuşan başkan Çavuşoğlu hem Tayfur Bingöl hem de önümüzdeki günlerde yapacakları müsabaka hakkında yorumlarda bulundu.

İlk olarak Tayfur Bingöl hakkında konuşan Çavuşoğlu, futbolcunun iddia ettiğinin aksine görüşmelerin devam etmediğini söyledi. Bu konu hakkında çok da fazla söylenecek bir şeyin olmadığını söyleyen başkan, transfer işlemlerinin ciddi meseleler olduğunu söyledi ve sadece Emre Kocadağ ile ayaküstü konuştuklarını dile getirdi. Ama henüz ciddi bir teklifin bulunmadığını belirtti.

Beşiktaş maçı hakkında konuşan Çavuşoğlu, ilk hafta aldıkları galibiyetin çok değerli olduğunu söyledikten sonra Beşiktaş’ı da mağlup etmek istediklerini söyledi. Başkan Beşiktaş’ın çok büyük bir kulüp olduğunu söyledikten sonra kendi sahalarında ağırlamaktan onur duyduklarını da dile getirdi.

2022/2023 sezonunun kendi sahalarında oynayacakları ilk müsabaka olan Beşiktaş maçında tribünleri boş görmek istemediğini söyleyen Çavuşoğlu, artık pandemi sona erdiği için taraftarların tekrar sahalara gelmesi gerektiğini dile getirdi. Futbolun seyirciler ile birlikte güzel olduğunu söyleyen Hasan Çavuşoğlu, başka Alanya yok tek Alanya ve tek Alanyaspor var diyerek herkesi maça davet etti.