19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor’daki Forvetlerin Genel Durumu

Teknik direktör Bülent Korkmaz yönetimindeki Alanyaspor’da forvette görev alan 2 isim bulunuyor. Bunlardan daha çok süre alan isim Senegal milli takımında da görev yapan Famara Diedhiou ve yine bir diğer Senegalli oyuncu Khouma Babacar iki isimde 28 yaşında ve kariyerlerinden avrupa’nın önemli 5 büyük liginin birkaçında forma şansı bulmuş olan isimler.

Famara Diedhiou Fransa ve İngiltere’de forma giymiş ve Khouma Babacar ise İspanya ve İtalya’da forma giymişti. İki oyuncu birçok bakımdan birbirlerine çok benzese de Khouma Babacar bilekleri daha esnek bir oyuncu ve aynı zamanda adam geçmede ve topla birlikte dönüşlerde de iyi bir isim olurken Famara Diedhiou ise takımını ileri taşıyan, bitiriciliği iyi olan ve pres yapmakta başarılı bir isim olurken teknik direktör Bülent Korkmaz’ında tercihi Famara Diedhiou yönünde oluyor ve daha çok forma giyen isim oldu.

Alanyaspor’daki Forvet Oyuncularının Performansları

 

Famara Diedhiou: 189 cm boyundaki 28 yaşındaki Senegalli milli forvet 10 maçta 772 dakika sahada kalırken 3 gol attı ve bir maçta da kırmızı kart görerek cezalı duruma düşmüş ve maç kaçırmıştı. Geçen sezon İngiltere’nin Bristol City takımından bonservissiz bir şekilde kadrosuna katmıştı.

Khouma Babacar: 185 cm boyundaki 28 yaşındaki Senegalli forvet bu sezon 8 maçta forma şansı bulurken 8 maçta sahada yalnızca 197 dakika kaldı ve herhangi bir skor katkısında bulunamadı. 4 maçı sakatlıklardan dolayı kaçıran Khouma Babacar geçen sezon 28 maçta 12 gol atıp 1 asist yapmayı başarmıştı.

Alanyaspor takımının en skorer ismi olan Davidson ise 4 gol atıp 2 asist yapmayı başarmıştı.

Antalyaspor’daki Forvetlerin Genel Durumu

 

Sezona teknik direktör Ersun Yanal ile başlayan Antalyaspor daha sonraki dönemde gösterilen kötü saha içi performans ile birlikte alınan olumsuz sonuçlar ile takımdaki görevinden alınmış ve yerine önemli bir kariyere sahip Nuri Şahin teknik direktörlük koltuğuna geçmiş hem oyuncu hem de teknik direktör olarak görev yapıyor ve Genç teknik adam ile 5 yıllık sözleşme imzalanmış yeni bir yapılanmaya adım atılmıştı. 3-4-3 formasyonuna dönüşü gerçekleştiren Nuri Şahin’in takımında en çok skor katkısı veren oyuncu 4 gol atıp 1’de asist yapan Fredy.

Takımdaki forvet oyuncuları ise kiralık olarak Antalyaspor forması giyen Haji Wright ve yine kiralık olarak antalyaspor’da oynayan Enzo Crivelli.

 

 

 

Nuri Şahin’in Elindeki Forvetlerin Performansları

 

Haji Wright: 23 yaşındaki Amerikalı kiralık oyuncu bu sezon çıktığı 11 maçta 4 gol atmayı başarırken Fredy’nin arkasından en çok skor katkısı veren oyuncu konumunda. Bu sezon 794 dakika sahada kalan 23 yaşındaki Amerikalı futbolcu, Nuri Şahin’in teknik direktör olarak takımın başına geçmesiyle birlikte ikinci plana atılmış ve oyuna sonradan dahil olan bir isim haline gelmişti.

Enzo Crivelli: sezona sakatlıkların pençesinde başlayan 26 yaşındaki Fransız forvet sezon başında sakatlıklarla boğuşmuş ilk forma şansını 4. Haftada bulabilmişti. Son iki haftadır da sakatlığı yüzünden forma giyemeyen forvet oyuncusu bu sezon 7 maçta 311 dakika sahada kaldı ve henüz gol yada asist katkısında bulunamadı.