19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

ANTALYASPOR DEPLASMANDA KALESİNDE 3 GOL GÖRDÜ

Spor Toto Süper Lig’in 13. Haftasında 20 Kasım Cumartesi günü saat 13.30’da Fraport TAV Antalyaspor takımı Hatayspor deplasmanına çıktı. Milli maç arasından sonra deplasman maçı ile lige başlayan Fraport TAV Antalyaspor takımı maçı 3-1’lik skor ile kaybetti.

 

Maç Hatayspor’un ev sahipliğinde oynandı. Son olarak milli maç arası öncesinde kendi evinde Kasımpaşa’yı yenen Fraport TAV Antalyaspor takım 15 puana ulaşmıştı. Fakat 13. Haftada hedefler 18 puana ulaşmak isterken hayatlar 15 puanda kalması oldu.

 

Kendi puanında takılı kalan Fraport TAV Antalyaspor takımı gelecek haftalar için erkenden hazırlıklarına başlayacak. Maçta Fraport TAV Antalyaspor takımındaki tek golünü Paul Mukairu attı.

 

Ev sahibi takımın gollerini ise Ayoub El Kaabi, Ruben Ribeiro ve Mame Diouf kaydetti. Maç 3-1 bitti ve Hatayspor 26 puana yükselirken Fraport TAV Antalyaspor takımı 15 puanda kaldı.

MAÇIN İLK YARISI DURAĞANDI

 

Karşılaşmanın ilk yarısı durağan geçti. Her iki takımda maçı kazanmak istiyordu ve bu yüzden hem ataklarını yaptı hem de kalelerini korudu. Fraport TAV Antalyaspor takımı maçta öne geçmek isterken ilk gol ev sahibi takım Hatayspor’dan geldi.

 

Maçın ilk golü uzatma dakikalarında atıldı. 45+1. Dakikada Hatayspor’dan Ayoub El Kaabi golü kaydetti ve Hatayspor takımı 1-0 öne geçti. Çok geçmeden Fraport TAV Antalyaspor’dan Paul Mukairu 45+3. Dakikada golünü attı ve skor eşitlendi.

 

İlk yarıda bu iki golden başka bir pozisyon olmadı. Maçın ilk yarısının son uzatma dakikaları haricinde gol pozisyonu olmadan durağan geçti.

 

ANTALYASPOR 2. YARIDA KALESİNİ KAPATAMADI

 

Maçın ikinci yarısında Fraport TAV Antalyaspor takımı kalesini gole kapatamadı. 69. Dakikada Hatayspor’un ikinci golünü Ruben Ribeiro kaydetti ve ev sahibi takım 2-1 öne geçti. Bu anlarda Antalyaspor beraberlik golünü yeniden aramaya çalışsa da başarılı olamadı.

 

Maçın 85. Dakikasında ise Hatayspor takımı penaltı hakkı kazandı. Penaltı noktasında topun başına ise Mame Diouf geçti. Antalyaspor penaltı karşısında sağlam duramadı ve şut ağlar ile buluştu.

 

Maç o dakikadan itibaren 3-1 oldu ve maçın son dakikalarında Antalyaspor takımı başarılı bir atak gösterip beraberlik için atılması gereken 2 golü kaydedemedi. Antalyaspor 15 puanda kaldı.