19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Alanyaspor Kupada Sivasspor Karşısında

Bu sezon Süper Lig’de ve Ziraat Türkiye Kupası’nda gösterdiği başarılı performansla öne çıkan Alanyaspor, buna rağmen son haftalarda sergilediği oyun nedeniyle ciddi eleştirilere de maruz kalıyor. Turuncu Yeşilli takımın bu eleştirileri bertaraf edebilmek ve kupada Final aşamasına adını yazdırabilmek adına Sivasspor ile oynaması gereken 2 maç var. Süper Lig’de de Kırmızı Beyazlı takımla karşı karşıya gelecek olan Alanya temsilcisi adına oynanacak ilk provanın ligdekinden çok daha kritik olduğunu ve takımın avantaj elde edebileceği bir skoru bulması gerektiğini tahmin etmekse zor değil.

Final Yolu

Bu sezon Süper Lig’de ve Türkiye Kupası’nda dikkat çeken işler yapmayı başaran Alanyaspor, son iki maçında önce Beşiktaş sonra da Antalyaspor karşısında sergilediği performans ve özellikle teknik direktörü Francesco Farioli’nin oyun ısrarı nedeniyle eleştirilere maruz kaldı.

Bu iki maçta yediği gol sayısı ve sahada gösterdiği aciz görüntü nedeniyle çok ciddi eleştiriler alan Akdeniz temsilcisi tez elden toparlanmanın hedefinde. Zira takım 20 Nisan Çarşamba günü kendi sahasında Türkiye Kupası Yarı Final Aşaması ilk maçında Sivasspor’u konuk edecek.

Sivas temsilcisi karşısında oynayacağı müsabakadan alacağı galibiyetle birlikte Sivas’ta oynanacak ikinci maça çok daha rahat gitmeyi hedefleyen Akdeniz temsilcisi adına bu durum oldukça kritik. Zira Sivasspor’un Fatih Karagümrük ile oynadığı Çeyrek Final aşamasında da görüldüğü gibi takım kendi sahasında oynadığı maçlarda oyunu çok iyi kilitleyebiliyor ve rakibine skor avantajı vermiyor.

Bu bağlamda fişin Alanya’da çekilebilmesi Alanya temsilcisi adına oldukça önemli olabilir. Bu durumun farkında olan teknik direktör Francesco Farioli ve öğrencileri de hazırlıklarını buna göre yapıyorlar.

Bununla birlikte son 2 haftadır direkt oyun biçimini benimseyen takımlar karşısında çaresiz kalan Alanyaspor’un bu oyununun en başarılı temsilcilerinden biri olan Sivasspor karşısında nasıl bir performans sergileyeceği merak konusu.

İki takım arasında Süper Lig’in ilk yarısında yine Alanya’da oynanan müsabaka konuk ekibin 1-0’lık üstünlüğüyle sona ermişti. Bu bağlamda kötü bir deneyime sahip olan Turuncu Yeşilli takım işleri tersine çevirmeyi hedefleyecek.

Ters Gelebilir

Öte yandan Alanyaspor ile alakalı olarak Sivasspor gibi bir rakibin takıma ters gelebileceğini dile getirmekte fayda var. Zira Sivas temsilcisi tam da bahsi geçtiği gibi çok direkt bir oyun oynuyor ve bu direkt oyun karşısında Turuncu Yeşilli takımın çaresiz kaldığı pek çok maça şahit olduk.

Bu bağlamda Francesco Farioli ve öğrencilerine çok daha önemli bir yük düştüğü kesin. Takım bu aşamaya kadar geldikten sonra bu kupadan vazgeçmek istemeyecektir ancak taktiksel ve zihinsel olarak çok daha zorlu iki maç oynamak zorunda olan Alanyaspor’un daha dikkatli olması gerekiyor.

Sivas temsilcisi bu sezon birçok total futbol takımı olarak ifade edilebilecek takımı çok ciddi bir farkla mağlup etmeyi başardı ve Alanyaspor bu tehlikeyi hissetmekten kurtulmalı.