1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

2021 YILINI ANTALYASPOR VE ALANYASPOR NASIL GEÇİRDİ

Süper lig de Akdeniz de iki şehrin takımı Antalyaspor ile Alanyaspor süper ligde 2021 yılında iyi bir sezon geçirdiklerini söyleye biliriz.

Kırmızı beyazlı takım Antalyaspor sezona tecrübeli teknik direktör Ersun Yanal ile başladıkları sezon da 2021 yılını Nuri Şahin ile lig de 22 puan ile 15. Sırada tamamladılar.

Alanyaspor ‘ da ise bu sezon takımın başında 3 teknik direktör değiştirdiler. Sezona Çağdaş Atan ile başlayan takım sonrasında Bülent Korkmaz ile sezonun ilk yarısını tamamladılar ve son olarak da yeni açıklanan Francesco Farioli ile 2022 yılına başlayacaklar. Süper lig de Bülent Korkmaz ile iyi bir periyot geçiren takım ligin ilk yarısını 28 puan ile 8. Sırada tamamladılar.

2021 YILINI ANTALYASPOR NASIL GEÇİRDİ?

Antalyaspor süper lig de Ersun Yanal ile başladıkları sezon da takımın tecrübeli oyuncularından olan Nuri Şahin ‘ in 9. Haftada takımın başına geçen isim iyi bir oyun ile sezonun ilk yarısını 2021 yılını 15. Sırada tamamladılar.

Süper lig de yılın son maçında sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘a 2 – 0 mağlup olarak kapatırken, Ziraat Türkiye Kupasında ise yılın son resmi maçında GZT Giresunspor ‘u 2 – 1 mağlup ettiler.

Sezonun ilk yarısını 2021 yılını düşme hattının 4 puan üstünde tamamlayan kırmızı beyazlı takım Antalyaspor ikinci yarı için iyi sinyaller vermiyorlar.

İkinci yarının açılış maçında ise Göztepe ‘ ye konuk olacaklar.

ALANYASPOR İÇİN HAREKETLİ GEÇEN 2021 YILI

Süper lig de sezona genç teknik adam Çağdaş Atan ile başlayan Alanyaspor ‘ da 3. Hafta sonun da yollar ayrılarak takımın başına tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz getirilmişti.

Genç teknik direktör Çağdaş Atan ile gelişime açık göze hoş olan hücum futbolu ile keyifli maçlar izlerken, tecrübeli teknik direktör Bülent Korkmaz sonrasında ise tamamen skor odaklı bir oyun izlemememize neden oldu.

Süper lig de de üst üste 8 karşılaşmadan da mağlup olmadan ayrılan Alanyaspor ‘da Bülent Korkmaz takımı iyi toparladı.

Sezonun son 6 maçında ise sadece 1 galibiyet ala bilen Alanyaspor ‘da Bülent Korkmaz dönemi sona ermiş oldu.

2021 yılının son maçında Ziraat Türkiye Kupasında Mardin 1969 ‘ u 5 – 0 mağlup ederek kupada adını son 16 takım adına yazdıran Alanyaspor ‘ da Bülent Korkmaz dönemi de yılın son maçı ile son bulmuş oldu.

BÜLENT KORKMAZ İLE ÜÇ BÜYÜKLERE GEÇİT YOK

Alanyaspor ‘da Bülent Korkmaz döneminde süper lig de üç büyük takımı da mağlup ederek dikkatleri üzerine çekmişti.

Sarı kırmızılı takım Galatasaray ‘I kendi sahasında 1 – 0, sarı lacivertli takım Fenerbahçe ‘yi Kadıköy’ de 2 – 1 ve siyah beyazlı takım Beşiktaş ‘I ise Alnaya’ da 2 – 0 mağlup ederek 3 büyük takımı da eli boş göndermişti.