28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

2021 YILINDA ANTALYA’NIN EV SAHİPLİĞİ YAPTIĞI ORGANİZASYONLAR

Doğası ve denizi ile milyonlarca turistin tercih ettiği Antalya’da 2021 yılı içinde gerçekleştirilen sportif faaliyetleri dikkat çekiyor.

Antalya yıl içinde özellikle Futbol’ da birçok ilke de verilen devre arası kampında ilk tercih edilen yerlerden birisi oluyor.

Spor turizminde bir cazibe merkezi haline gelen Antalya ‘bu yılda bir çok spor dalında bir çok konuğu oldu.

antalya

 

ATP ANTALYA OPNE TENİS TURNUVASI

Senenin ilk tenis turnuvası Antalya’ da 5 –  13 Ocak 2021 tarihlerinde arasında Limak Arcadia Sport Resort’te Türkiye Tenis Federasyonu ev sahipliğinde gerçekleşti.

Sezonun ilk Grand Slam turnuvası Avustralya Açık öncesinde tenis oyuncuları için çok iyi bir hazırlık kampı süresinde geçecek olan mücadelelere covid – 19 nedeni ile seyirci alınmamıştı.

2021 JUDO GRAND SLAM ANTALYA

Antalya’da 2021 yılında düzenlenen 2021 Judo Grand Slam 1 – 3 Nisan’ da düzenlenmişti. 27 ülkenin yer aldığı turnuvada Türkiye Judo Milli Takımı, Antalya Grand Slam’ı birer altın, gümüş ve bronz madalyayla 4’üncü sırada tamamlayarak sonlandırdılar.

MLO STRONGMAN CHAMPİONS LEAGUE ANTALYA

Dünyanın en güçlü sporcularının yarıştığı “MLO Strongman Champions League” organizasyonu, Antalya’nın Alanya ilçesinde tamamlanarak birinci Hollanda’dan Kelvin De Ruiter oldu.

Antalya’ da Alanya Belediyesi’nin ev sahipliğinde 12 sporcunun katılımıyla düzenlenen yarışlar, İskele Meydanı Şelale Önü’nde gerçekleştirildi. Halkında takip ettiği açık havada ki tır çekme yarısı ile başlayan organizasyon, araba kaldırma ve üzeri kum torbalarıyla dolu araba itme yarışı ile sona erdi.

16 etap sonunda Alanya’da gerçekleştirilen final müsabakalarının ardından, Hollanda’dan Kelvin De Ruiter birinci, ikinciliği Letonya’dan Aivars Smauktelis, üçüncülüğü ise Finlandiya’dan Mika Torro kazandı.

2021 TÜRKİYE SATRANÇ ŞAMPİYONASI ANTALYA

2021 yılı Türkiye Satranç Şampiyonasında Mert Yılmazyerli birinci oldu. Antalya’da gerçekleştirilen turnuvaya 10 sporcu katıldı.

Turnuvanın final müsabakasında karşı karşıya gelen Kayra Kamer’i yenen Mert Yılmazyerli birinciliği elde etti.

AÇIK HAVA AVRUPA OKÇULUK ŞAMPİYONASI

Okçulukta ülkemize bir çok madalya kazandıran milli sporcumuz Mete Gazoz Avrupa Şampiyonu oldu. Antalya’da düzenlenen Açık Hava Avrupa Okçuluk Şampiyonasında 1. Olan Mete Gazoz kazandığı başarıyla bireysel olimpiyat kotası aldı.

MİLLİ SPORCU ŞAHİKA WECÜMEN ANTALYA’DA REKORU KIRDI

Milli yüzücü Şahika Ercümen Antalya’ nın Kaş ilçesinde paletsiz değişken ağırlık kategorisinde 100 metreye dalarak dünya rekoru kırdı.

Dünya rekortmeni milli dalgıç Şahika Ercümen, Cumhuriyet’in 98. Yılında Antalya’nın Kaş ilçesinde tüpsüz ve paletsiz 100 metre dalışını  2 dakika 53 saniyede gerçekleştirdi.

TÜRKİYE MASA TENİSİ SÜPER LİG KARŞILAŞMALARI ANTALYA’DAYDI

Antalya İli Murat Paşa İlçesin’ de 11 ve 12 Aralık 2021’ de düzenlenen masa tenisi 2. Etap müsabakalarında Kadınlarda Fenerbahçe ve Tigem, erkeklerde ise İstanbul BBSK(A), Çiltar MTİ (A) spor kulüpleri devreyi liderlik ile sonuçlandırdılar.