28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Victor Nelsson İngiltere Yolcusu!

Galatasaray bu sezon Süper Lig’de şampiyon olurken bazı oyuncuların söz konusu şampiyonluğa ciddi katkıda bulunduklarını söyleyebiliriz. Bahsettiğimiz isimlerden birisi Victor Nelsson! Danimarkalı oyuncu, 2021 yılının Ağustos ayında FC Kopenhag kulübünden 7 milyon Euro karşılığında transfer edildi. Galatasaray’daki ilk sezonunda oldukça iyi bir performans ortaya koydu. Her ne kadar sarı kırmızılı takım 2021 – 2022 sezonunu 13’üncü sırada bitirse de Danimarkalı stoperin performansının üst düzey olduğunu dile getirebiliriz.

Tottenham Oyuncuyu Transfer Etmek İstiyor

Victor Nelsson’un bu sezon Galatasaray’da göstermiş olduğu performansa kayıtsız kalmak mümkün değildi. 1998 doğumlu oyuncu, çok uzun süreden bu yana başta Premier Lig kulüpleri olmak üzere çok sayıda Avrupa ekibinin transfer listesindeydi. Premier Lig’in en popüler kulüplerinden birisi olan Tottenham, Victor Nelsson’u transfer etmek istiyor. Oyuncu için Galatasaray’a 22 milyon Pound önerilecek. Söz konusu tutar, yaklaşık 600 milyon TL’ye denk geliyor. Galatasaray, söz konusu teklifi kabul etmeyi planlıyor. Victor Nelsson’un satışından kazanılacak para, yeni transferler için kullanılacak.

Danimarkalı Oyuncu İngiltere’ye Gitmeyi Hedefliyor

Victor Nelsson, Türkiye’yi bir basamak olarak kullanmayı düşünüyordu. Hedefi başta İngiltere olmak üzere Avrupa’nın önde gelen ülkelerinin olduğu liglerde forma giymek idi. Danimarkalı oyuncu ile geçtiğimiz sezon İspanya’nın Sevilla kulübü ilgileniyordu. Galatasaray’dan Marcao’yu kadrosuna katan Sevilla’nın bir diğer hedefi Victor Nelsson idi. Ancak, Galatasaray, Sevilla’nın Victor Nelsson için yapmış olduğu teklifi kabul etmedi. İspanya’ya gitmek isteyen oyuncu da ikna edildi.

2023 yılının Haziran ayında olduğumuz şu günlerde işlerin farklı hale geldiğini söyleyebiliriz. Galatasaray, geçtiğimiz sezonu şampiyonluk ile tamamladı. Victor Nelsson, daha önce de ifade ettiğimiz üzere elde edilen lig şampiyonluğunun mimarlarından birisiydi. Galatasaray yönetimine verdiği sözü tutarak bir sezon daha takımda kalan ve harika bir performans ortaya koyan Victor Nelsson, şimdi de aynı davranışı yönetimden bekliyor. Bir başka deyişle, Galatasaray’dan ayrılmak için izin istiyor.

Yıllardan bu yana Galatasaray muhabirliği yapan Ali Naci Küçük’e göre Victor Nelsson yönetimden Tottenham’ın kendisi için yapmış olduğu teklifi kabul etmelerini istedi. Galatasaray yönetiminin söz konusu isteğe nasıl bir cevap vereceği henüz bilinmiyor.

Danimarkalı Stoper Galatasaray’ın En İstikrarlı İsimlerinden Birisi Oldu

Victor Nelsson, bu sezon Galatasaray formasıyla Süper Lig’de 33 maçta görev aldı. Söz konusu maçlarda sahada 2 bin 964 dakika kaldı. Ligin son haftasındaki Fenerbahçe maçı hariç kalan maçların tamamında 90 dakika forma giydi. Yalnızca Konyaspor maçında sakatlığından dolayı kadroda yoktu. Ümraniyespor ile oynanan maçta bir asist yaptı. Bunun yanı sıra, Türkiye Kupası’nda iki maçta 170 dakika süre aldı. Fernando Muslera ve Sacha Boey ile beraber takımın en çok süre alan, en istikrarlı isimlerinden birisi oldu. Kendisine yapılan tüm övgüleri hak etti.