28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Toroslar’da Dağcılık

Dağcılık sporu ile uğraşanlar Akdeniz Bölgesinde ve Antalya yöresinde bulunan Toroslar’a tırmanmayı çok severler. Zorlu ama hem manzara olarak hem de heyecan olarak yaşanan zorluğa değecek bir parkur olan Toroslar birçok dağcının vazgeçemediği bir rotadır. Toroslar da tırmanış sırasında dağların ve doğanın manzarası dağcıları büyülemektedir ve dağcılar bu manzaraları ölümsüzleştirirler.

Akdeniz Üniversitesi Spor Akademisi Öğretim Görevlisi ve AKUT Antalya Birim Sorumlusu Yılmaz Sevgül de Toroslar’da tırmanışı sırasında karşısına çıkan manzaraların fotoğrafını çekiyor. Bu fotoğraflarını sosyal medya hesabında paylaşan Yılmaz Sevgül’ün fotoğrafları birçok sosyal medya kullanıcısı tarafından beğeniliyor. Yılmaz Sevgül Toroslar dışında Antalya’da Beydağları’na da tırmanış yaptığını ve Beydağlarında da eşsiz manzaraları fotoğrafladığını belirtiyor.

4 Mevsim Ayrı Güzel

Yılmaz Sevgül Toroslar ve Beydağları’nın dört mevsimde büyüleyici manzarasının olduğunu söyleyerek kış aylarında kar yağmasıyla birlikte beyaz örtünün eşsiz manzarasına bakmaya doyum olmadığını söyledi. Bahar aylarında doğanın uyanışı ve canlanışının Toros ve Beydağlarında ayrı bir görüntüsü olduğunu, yazın her renk çiçek ve bitkinin dağlarda olduğunu belirtti. Yılmaz Sevgül profesyonel dağcılarla beraber herkesi bu eşsiz manzaraları görmeye davet etti.