12 Nisan 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Sheriff 0 – 1 Partizan

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 tur maçında Moldovya ekibi FC Sherif Tiraspol kendi sahasında Sırp ekibi Partizan ile karşı karşıya geldiler. Zorlu mücadele de tek gol ile gülen taraf konuk ekip Partizan olurdu. Sırp ekibi Partizana galibiyeti getiren golü karşılaşmanın 45’ dakikasında R. Gomes’ den geldi.

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 tur ilk maçında sahadan galibiyet ile ayrılan konuk ekip Partizan Sırbistan’ a avantajlı dönerek çeyrek final kapısını aralamış oldu. Play – Off‘un ikinci karşılaşması Sırbistan‘da Partizan’ın ev sahipliğinde 23 Şubat Perşembe günü Stadion Partizana ‘ da karşı karşıya gelecekler.

Partizan Taraftarı İle Beraber Çeyrek Finale Çıkar

UEFA Avrupa Konferans Ligi Play – Off son 16 tur maçında Moldovya ekibi FC Sherif’ i deplasmanda buldukları tek gol ile 1 – 0 ‘ lık skor ile mağlup ederek çeyrek final için turun kapısını araladılar diyebiliriz. Partizan karşılaşmaya savunma ağırlıklı daha çok topu rakibe bırakıp kontra ataklar ile yakaladıkları boşluklar ile hücumda pozisyon aradılar.

Karşılaşmanın ilk 30’ dakikalık bölümünde ev sahibi FC Sherif Tiraspol daha çok topla oynamasına ve üstünlük kurmasına rağmen aradıkları golü bulamadılar. Ceza sahası dışından yakaladıkları pozisyonlar da şutlar ile gol aramak isteseler de burada da direklere takıldılar.

Konuk ekip partizan için iki ayaklı bir karşılaşmada deplasman da daha kontrollü oynamak istemeleri savunmada açık vermek istememeleri ileri de pozisyon bulmalarını zorlaştırsa da sabırlı oyunları ile aradıkları golü buldular.

Partizan kontrollü oyunlarında aradıkları golü ilk yarının son dakikalarında bularak soyunma odasına da rahat gitmelerini sağlarken ev sahibi FC Sherif Tiraspol’ de moral olarak geriye düşürdüler.

İlk yarı konuk ekip Partizan’ ın 1 – 0 ‘ lık üstünlüğü ile sonuçlansa ‘ da ikinci yarının hemen başında 1 kişi eksik kalarak sayısal olarak eksik kaldılar.

Karşılaşmada 50’ dakikada rakibi ile girdiği ikili mücadele sonun da savunmada ki isim I. Vujacic önce hakem tarafından sarı kart ile cezalandırılsa’ da VAR devreye girerek hakem Harm Osmers’ in kararını değiştirterek kırmızı kart ile cezalandırılmasını sağladı.

Sahada 10 kişi kalan konuk ekip Partizan oyun disiplininden kopmadan karşılaşmanın geri kalan kısmında hataya yer vermeden mücadeleyi 1 – 0 galip olarak tamamlamayı başardı. İkinci tur maçında etkili olan iç saha seyircisi ile çok rahat turu atlayacaklarını düşünüyorum.

Partizan Konferans Liginde Zor Yeniliyor

Sırp ekip Partizan UEFA Konferans Ligin’ de çıktıkları grup maçları ve elemeler de  sadece 1 kez sahadan mağlup ayrıldılar.

Partizan gruplar dahil çıktığı 9 karşılaşmada Fransız ekibi Nice deplasmanın da mağlup olarak ayrılırken 4 galibiyet ve 4 beraberlik ile sahadan ayrıldı.