1 Aralık 2023 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Recep Uçar Kayserispor’un Yeni Teknik Direktörü Oldu

Kayserispor, Süper Lig’e sorunlu bir şekilde başladı. Kulübün en önemli problemi tahmin edebileceğiniz üzere transfer yasağı! Geçtiğimiz sezon transfer yasağı alan sarı kırmızılı takım, söz konusu yasağı halen daha kaldıramadı. Taraftarlar, bu duruma isyan ediyorlar. Kayserispor’un küme düşme ihtimali bir hayli fazla!

Yakından takip edenlerin bildiği üzere Kayserispor sezona Çağdaş Atan ile başladı. Genç teknik adam, kulübün içerisinde bulunduğu kötü durumun farkındaydı. Ancak, yine de Kayserispor’da kalmayı tercih etti. 43 yaşındaki teknik adamın vefalı davranışı gözlerden kaçmıyordu. Ancak, Kayserispor yönetiminin transfer yasağını kaldıramaması ve ilk haftalarda istenilen sonuçların alınamaması, Çağdaş Atan’ın sonunu getirdi. 1980 doğumlu teknik adam, geçtiğimiz günlerde Instagram hesabı aracılığıyla kulüpten ayrıldığını açıkladı. Çağdaş Atan’ın yeni adresi Başakşehir oldu.

Kayserispor Deneyimli Teknik Adam ile Anlaşmayı Tercih Etti

Futbolseverler, Kayserispor’un yeni teknik direktörünün kim olacağını merak ediyorlardı. Farklı teknik adamların isimleri Kayserispor ile anılıyordu. Kayserispor yönetimi, Recep Uçar’ı tercih etti. Deneyimli teknik adamın bu sezon Kayserispor’u çalıştıracağı 10 Eylül 2023 tarihindeki açıklama ile duyuruldu. Recep Uçar ile bir yıllık sözleşme imzalandı.

Recep Uçar Kimdir?

22 Eylül 1975 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Kendisi, eski bir futbolcudur. Futbolu 2008 yılının Ocak ayında bırakmıştır. Favori dizilişi 4-1-4-1’dir.

Recep Uçar, 2009 yılının Aralık ayında o dönemki ismiyle İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yardımcı antrenör olarak çalışmaya başladı. Söz konusu görevi 2010 yılının Haziran ayına kadar sürdürdü. Ardından, 2010 ila 2012 yılları arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi U21 takımında görev yaptı. 2012 – 2013 sezonunda İstanbul BB altyapısında çalıştı. 2013 ila 2019 yılları arasında İstanbul BB’de yardımcı antrenör olarak görev yaptı.

Recep Uçar, 2019 yılının Temmuz ayı ile 2020 yılının Şubat ayı arasında Beşiktaş’ta yardımcı antrenörlük görevini üstlendi. 1975 doğumlu teknik adamın ilk ciddi deneyimi Ümraniyespor’da oldu. 2020 yılının Ekim ayında Ümraniyespor’un başına geçen Recep Uçar, söz konusu görevi 2023 yılının Nisan ayına kadar sürdürdü. Ümraniyespor’u Süper Lig’e çıkardı. Takımının başında 97 maça çıktı. Ümraniyespor, söz konusu maçlarda 42 galibiyet, 22 beraberlik ve 33 mağlubiyet aldı. Atmış olduğu 150 gole karşılık olarak kalesinde 128 gol gördü. Recep Uçar, 1.53 puan ortalaması tutturdu. Kötü gidişattan dolayı Ümraniyespor ile yolları ayrıldı.

Kayserispor’u Zorlu Maçlar Bekliyor

Kayserispor, yeni sezonun ilk maçında kendi sahasında Galatasaray ile golsüz berabere kaldı. İkinci haftada bu defa İstanbulspor ile yenişemedi. Kayserispor’un üçüncü haftadaki rakibi Samsunspor oldu. Sarı kırmızılı takım, bu maçı 2-1 kazanmayı başardı. Çağdaş Atan’ın öğrencileri, milli ara öncesinde Antalyaspor ile karşı karşıya geldi. Bu maç, 1-1’lik beraberlik ile sona erdi. Sarı kırmızılı takım, milli aranın ardından kendi sahasında Gaziantep FK ile karşı karşıya gelecek.