28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Nuri Şahin Teknik Ekibine Yeni İsimleri Kattı

Spor Toto Süper Lig takımı Antalyaspor’da, genç teknik adam Nuri Şahin yeni sezon öncesinde teknik ekibinde değişikliğe gitti.

Genç teknik adam Nuri Şahin 2023 – 24 sezonunun ilk antrenmanı öncesinde teknik ekibine katılan antrenörler Joao Tralhao, Joti Stamatopoulos, Joao Salgado ve atletik performans uzmanı Dolu Arslan’ı Antalyaspor’lu oyuncular ile tanıştırdı.

Kırmızı beyazlı takım Antalyaspor’da geçtiğimiz günlerde teknik sorumlu Alfons Groenendijk ve atletik performans antrenörü Marcelo Martins ile yollar ayrılmıştı.

YENİ TEKNİK EKİBİ YAKINDAN TANIYALIM

Antalyaspor ‘ da yeni sezon öncesinde takımın genç teknik patronu Nuri Şahin teknik ekibinde değişikliğe gitti.

Yeni katılan isimlere baktığımız da yardımcı Antrenör olarak 42 yasındaki Portekizli Joao Tralhao takıma katılan isimlerden.

Joao Tralhao Portekiz’ de Benfica alt yapılarından görev alarak başladığı kariyerinde Fransız ekibi Monaco ‘ da devam etti.

Teknik direktörlük kariyerinde ise ilk takımı 2020 / 21 sezonun da Portekiz ligi ekiplerinden olan UD Vilafranquense de başladı. UD Vilafranquense ile 17 karşılaşmada görev alan teknik adam 1,12 gibi düşük bir maç bası puan ortalaması yakaladı.

Nuri Şahin’ in yeni teknik ekibinde yer alan diğer yardımcı antrenör ise 50 yasındaki Almanya Köln doğumlu Yunanistan’ lı olan Joti Stamatopoulos.

Joti Stamatopoulos UEFA – Pro lisans sahip olan tecrübeli isim teknik direktörlük kariyerinde birçok takım da görev aldı.

Kariyerine Almanya da başlayan Joti Stamatopoulos SC West Köln, SF Troisdorf, Panionios, Pont. Katerini, Tyrnavos 2005, Tammeka Tartu, AO Episkopi’ de Almanya ve Yunanistan’ da küçük takımları çalıştıran teknik adam 2014 yılından beri de önemli takımlarda yardımcı Antrenör olarak görev yaptı.

Yardımcı Antrenör olarak ülkesi Paok takımı, F. Düsseldorf, K. Offenbach, FC 08 Homburg, Aue, de görev yaptı.

Scout olarak da görev yapan Joti Stamatopoulos Augsburg, TSV 1860 München ‘de görev aldı.

Joao Salgado ise futbol kariyerini 2017 ‘ de sonlandıran Portekizli 34 yasındaki yardımcı Antrenörlerden birisi.

ATLETİK PERFORMANSDA TÜRKİYE’NİN 1 NUMARASI

Antalyaspor ‘da en önemli yeni katılan isimlerden birisi de atletik performans uzmanı Dolu Arslan oldu.

Atletik performans antrenörü denildiğinde akla gelen isimlerden birisi olan ve 2017 yılından beri önemli takımlar da görev alan tecrübeli isim bu sezon Antalyaspor ‘lu oyuncuların yeni sezon öncesinde suyunu çıkaracak isimlerden birisi.

Kariyerinde Beşiktaş, Göztepe ve Başakşehir ‘ de görev alan 46 yasındaki Dolu Arslan özellikle Beşiktaş ‘ ta ilk sezonun da takımın fiziksel kapasitesinin ciddi derece yüksek olmasının en önemli nedenlerinden birisidir.

Atletik performans ve antreman bilimi konusunda Türkiye’ nin bir numarası olan Dolu Arslan bu sezon da Antalyaspor ‘u büyük ihtimal ile 100 km altında kalmayacak şekilde karşılaşmalar da en çok koşan mücadele eden takımlardan birisi olmayı başaracak.