19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.

Muratpaşa Belediyespor Genç Meleklerin Başarısı

Hentbol Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası Sivas’ta yapılıyor ve Antalya’nın ilçesi Muratpaşa Belediyespor’un hentbol takımı şampiyonada başarılı sonuçlar alıyor. Muratpaşa Belediyespor’un genç bayan hentbolcularına Genç Melekler adı ile hitap ediliyor ve Genç Melekler şampiyonada ilk maçta Trabzon Ortahisar’ı 44-12 gibi farklı bir skorla yenerek takım olarak sevinç yaşadılar.

Muratpaşa Belediyespor’un genç bayanlar hentbol takımı Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın katkılarıyla son dört yılda büyük gelişme yaşadı ve genç voleybolcular bu gelişmeler ile Türkiye Şampiyonası’na katılmaya hak kazandı. Hentbol Genç Bayanlar Türkiye Şampiyonası’na 21 takım katılıyor ve Muratpaşa Belediyespor şampiyonada B Grubunda bulunuyor. Genç Melekler’in Trabzon Ortahisar’dan sonra rakipleri Bursa Osmangazi Belediyespor, Muğla Yalıkavak Spor Kulübü ve Kastamonu Belediyespor takımları oldu.

Final Maçı Cuma Günü

Muratpaşa Belediyesipor Genç Bayanlar Hentbol Takımı’nın şampiyonada yarı finale kalabilmesi için B Grubunu ilk iki sırada tamamlamalıdır. 23 Ocak ve 24 Ocak tarihlerinde şampiyonada yarı final maçları oynanacak. 24 Ocak Cuma günü Sivas Taha Akgül Spor Salonunda şampiyonanın final maçı oynanacak ve genç Melekler final maçını oynayıp Şampiyonayı kazanmayı hedefliyorlar.