19 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
sosyal sorumluluk

Muratpaşa Belediyesi’nin Baba Destek Programı

Muratpaşa Belediyesi sosyal sorumluluk ve farkındalık projeleri ile adından sıkça söz ettiriyor. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal farklı bir projeye imza attı. Muratpaşa Belediyesi’nin düzenlediği Baba Destek Programı’na (BADEP) katılan 3-11 yaş arası çocuğu olan 40 baba sertifikalarını alarak programı başarıyla bitirdiler.

Daha mutlu ve daha ailelerin oluşması ve çocukların mutlu ailelerde yetişmesi için Aile ve Çocuk Sağlığı Vakfı ile Muratpaşa Belediyesi Baba Destek Programını düzenlediler. Programı tamamlayan babalar corona virüsü sebebiyle gecikmeli olsa da sertifikalarını aldılar. Corona virüsü önlemleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak düzenlenen sertifika töreni Erdal İnönü Kent Parkı Dağ Yakası Cafe’de düzenlendi. Sertifika töreninin 21 Haziran’da kutlanacak Babalar Günü öncesine gelmesi anlamlı oldu.

‘’ Kaliteli Zaman Geçiriyoruz’’

Muratpaşa Belediye başkanı Murat Uysal anne ve baba olmanın ağır sorumluluğu ve buna rağmen anlatılmaz bir duygu olduğunu anlattı. Murat Uysal çocukların rol model olarak anne ve babaları seçtiklerine dikkat çekerek ailede başlayan değişimin kelebek etkisi ile toplumu da değiştireceğine dikkat çekti.

Baba Destek Programı’na katılan babalar programda öğrendiklerini çocukları ile iletişimlerinde uyguladıklarını ve program sayesinde çocukları ile geçirdikleri zamanı daha kaliteli geçirdiklerini ifade ettiler.