28 Mayıs 2024 Antalya'da yer alan tüm spor aktiviteleri ve haberleri hakkında bilgi al.
sosyal sorumluluk projeleri

Muratpaşa Belediyesi’nden Bir Proje Daha

Antalya’da sosyal sorumluluk projeleri ile bir adım önde olan Muratpaşa Belediyesi Sağlıklı Beslenme Okulu projesini hayata geçirdi. Muratpaşa Belediyesi covid 19 sebebiyle uygulanan sokağa çıkma yasağı ve belli yaş gruplarına yönelik olarak uygulanan yasakların kalkmasıyla Sağlıklı beslenme Okulu’nu hayata geçirdi. İlk Sağlıklı Beslenme Okulu Alyazma Kadın Danışma Merkezinde başladı. Alyazma Kadın Danışma Merkezindeki ilk derse Muratpaşa Belediye Başkanı Murat Uysal da katıldı.

Murat Uysal Sağlıklı Beslenme Okulu’nun amacı covid 19 sebebiyle yaşanan süreçte evde kalmak zorunda kalan Muratpaşa halkına sağlıklı beslenme önerilerinde bulunmak olduğunu söyledi.

Covid 19 Önlemleri Unutulmadı

Alyazma Kadın Danışma Merkezinde olan Sağlıklı Beslenme Okulu corona virüsü önlemleri kapsamında maskeli ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak yapıldı. Murat Uysal şeker ve tansiyon hastalığı, kalp sorunları gibi kronik rahatsızlığı olan kişiler için özel beslenme önerileri olduğunu belirtti.

Sağlıklı Beslenme Okulu kadınlara yönelik olarak hazırlanan bir program oldu. Program haftanın 5 günü Muratpaşa Belediyesine bağlı farklı Kadın Danışma Merkezlerinde olacak. Sağlıklı Beslenme Okulu’nda diyetisyen ve beslenme uzmanlarının önerileri yer alacak.